| Flynn2001 a întrebat:

Imi puteti da mai multe informatii despre urmatoarele rase de pisici/caini: rott, pitt, amstaff, doberman, sant bernand, birmaneza, sphinx, ragdoll si europeana? Dau funda! Ce rasa de caine sa imi aleg din cele de mai sus? Dar de pisica?

Răspuns Câştigător
| Bianca4926 a răspuns:

Doberman-mare
stant bernard-mic si maro
birmaneza-ochi albastrii de sticla(ochii pisicii albe)
sphinx-cheala
ragdoll-ii atarna blana, cu ochii albastrii
europena-maro cu alb, ochii portocalii cu galben

Ti-as recomanda un sant bernand de talie mica (mini)
si...

O birmaneza tot de talie mica (mini birmanesse kitten)

Funda? puppy dog eyes puppy dog eyes

| LaughOutLoud a răspuns (pentru Bianca4926):

Cine ti-a spus tie ca exista saint bernard(vad ca nici macar nu stii cum se scrie) de talie mica. dati-va peste gura ca nu stiti pe ce lume traiti.http://www.google.ro/......tp?/imgres
Asa arata un saint bernard pentru cunostiinta ta.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De o luna pui aceeasi intrebare doar ca o mai modifici putin. Deja ai primit mai multe raspunsuri decat aveai nevoie. Ideea e ca oricum nu iti vei lua nici un caine dintre rasele de mai sus pentru ca parintii tai nu te vor lasa si pe buna dreptate. Acum, las-o moarta si ia-ti un papagal sau un hamster!

| Flynn2001 explică (pentru anonim_4396):

Adevarul este ca o sa imi iau un caine. Plus ca ma pasioneaza.

| LaughOutLoud a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine punctat.Ne-am cam saturat sa tot pui atatea intrebari intr-o veselie. Daca ti s-a raspuns de atatea ori si nu inveti nimic mai bine lasa-ne in pace.

| Flynn2001 explică (pentru LaughOutLoud):

Nu va inteleg. Daca nu vrei, nu raspunde! E treaba mea ce intrebari pun cat timp nu pun intrebarii cu prostii. Mai bine ia-te de aia care vorbesc numsi despre ***. Ce treaba aveti cu mine?! Sunt pasionat si care e treaba ta? Apropo, nu am pus 100 de intrebari despre asta.

| LaughOutLoud a răspuns (pentru Flynn2001):

Da cand pui 3 intrebari la fel incepe sa fie naspa prietene.Adica pur si simplu umpli pagina degeaba.

| stefioctavia a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e treaba ta. daca vrea poate sa isi ia si 10 caini nu e treaba ta.

| stefioctavia a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Dar de ce nu o lasati voi pe ea in pace? nu va obliga sa raspundeti si apropo nu a pus aceeasi intrebare de mai multe ori.si chiar daca ar pune nu e treaba ta.vezi-ti de treaba ta daca raspunzi doar ca sa te afli in treaba.

| stefioctavia a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Si nu e treaba ta cu ce isi umple ea pagina ca doar e conrul ei de TPU.

| LaughOutLoud a răspuns (pentru stefioctavia):

Scuza-ma da in primul rand cred ca e baiat.cel putin dupa nume si avatar..si cine esti tu mama lui? Vezi-ti tu de treaba nu te baga in lucrurile mele.

| stefioctavia a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Dar las-o si tu in pace.ca eu il cunosc si stiu cine e.nu este un necunoscut pentru mine.suntem rude.si am si eu dreptul sa spun ceva.nu e ca si cum nu il cunosc.nu te mai lua de el.

| LaughOutLoud a răspuns (pentru stefioctavia):

Da eu i-am mai zis ceva? numa ai intervenit tu cam tarziu sa zici ceva.

| MrAnonymus a răspuns:

Alimentația Rottweilerului nu este una specială, poate fi hrănit atât cu hrană uscată cât și cu hrană preparată (de preferință orez fiert cu carne de vită sau pui și puțin morcov precum și iaurt cu mussli, supă de pui, dar si arpacaș fiert și condimentat etc.), în nici un caz carne de porc sau grăsimi.

| grasuN a răspuns:

Saint bernard mic? ai ticnit saint bernardul e una dintre cele mai mari rase de caini

| georgy12 a răspuns:

Poti gasi informatii si de pe mai multe site-uri cum ar fi: www.acasa.ro, dar o sa-ti spun si cateva lucruri despre rasele de mai sus. Deci, rottweiler este un foarte bun caine de paza, afectuos si foarte loial stapanilor. Nueste pretentios la mancare, si este si usor de dresat. Ii trebuie o curte spatioasa unde sa alerge. Boli frecvente sunt: displazia de sold si de cot, torsiune stomacala, demodecie, si probleme cu ficatul. Pitbullul, nu cred ca este necesar sa iti mai zic de el pentru ca se aseamana foarte mult cu rottweiler. Amstaff, este o ruda apropiata a pitbullului si rottweilerului. La fel ca si rudele sale nu este pretentios, dar este mai incapatanat la dresaj. Doberman este foarte inteligent, ocupa locul 5 la aceasta materie, deci este usor de dresat. Foarte activ, poate sa raceasca, iarna trebuie sa il scoti mai rar sau sa-l imbraci cu ceva. Saint bernard este supranumit „dadaca lumii canine". Cam greu de dresat, dar odata invatat va fi foarte usor. Despre aceste pisici nu am prea multe informatii. Ti-ai putea alege saint bernard si o birmaneza.