| anonim_4396 a întrebat:

In curand ma voi muta si am nevoie de parerea voastra. Vreau un catelus pe care sa-l dresez apoi, mai precis vreau unul care sa nu fie de talie chiar mare dar nici prea mic.Stiti vreo rasa mai mare putin decat pechinezul? Nu vreau raspunsuri precum un caine lup,etc. Vreau sa fie un caine de paza dar totusi bnu vreau unul mare, ce sa fac? ce sa aleg?

9 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Un Golden Retrivier.Sunt o rasa foarte cunoscuta.Caine de vanatoare din Scotia, aflat in topul listei celor mai îndrăgiți câini de companie adresați familiei.Inteligenti,curajosi,prieten cu apa,"pletos".

Sigur recunosti rasa de prin filme.
Si eu am Golden Retrivier.Nu este o rasa de talie medie.Intradevar are abilitati speciale. Spre uimirea mea, fara sa il invat, inoata, recupereaza obiecte, are corpul bine format.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA NU ITI IEI HUSKy se citeste (haschi) de oarece sunt incapatanati deci iti poti lua.....Amstaff American...Este bun..NICI PRE MARE NICI PRE MIC SI il poti dressa usor si este UN CAINE DE PAZA EXTRAORDINAR>! laughing sp ca te-am ajutat :*

| August99 a răspuns:

Eu am Golden Retrevier... e chiar potrivit, poti sa-ti iei puiwinking

| CherNadya a răspuns (pentru August99):

Pai nu prea stiu mare lucru despre ei.Stii pe cineva care vinde pui?

| mihnea123abc a răspuns:

Boxer...

| CherNadya a răspuns:

Caine de paza parca mentionasem nu de companie...

| z0r3Ns3n a răspuns:

Haskey smug

| allybaby26 a răspuns:

Un hasky ar fi potrivit, un ciobanesc mioritic sau un ciobanesc belgian(dar daca vrei un catel mai micut si mai jucaus iti recomand sa iti iei bichon frise pentru ca st adorabili)funda?

| Larisa1997 a răspuns:

Coker spaniol eu am unul si l-am dresat a invatat foarte repede e un caine care poate merge si la vanatoare si se ataseaza repede de tine big grin
a si nu e nici mare nici mic