| pisicutzaPOKERITZA a întrebat:

Ma gandeam sa scriu o carte dar am cateva intrebari:
1. Pe ce site pot scrie povesti ( va rog nu spuneti de wattpad)?
2. Ce nume sa aleg carti?
3. Este buna ideea?
Acum o sa va spun cam cateva idei din carte ca sa puteti sa imi raspundeti la intrebarile anterioare:
este vorba despre o fata care este trimisa la sanatoriu cu sora ei. Intr-un timp indelungat ea abordeaza mai multe incercari de evadare si intr-un final iese dar fara sora ei. Dupa ce iese si fuge mult fara directie isi exteriorizeaza constiinta printr-un juramant. Ea si cu constiinta ei au parte de multe aventuri si la un moment dat fata reuseste sa o scoata si pe sora ei din senatoriu salvand si copii care se aflau in el acolo fiind maltrati. In final lara personajul principal este blestemata. si sincer nu vreau sa va dau mai multe detaliii happy

Răspuns Câştigător
| Paty17 a răspuns:

E o idee frumoasă. Nu e nevoie să.ți postezi povestioarele direct pe un site, scrie.le mai întâi pe un caiet/ jurnal ce vrei tu, ca să capeți încredere în tine. Posibilele critici îți pot forma o părere proastă despre ce scrii și te.ar putea opri. Obișnuieste.te cu metoda asta de a te descărca. Titlul cărții/poveștii îl poți alege chiar și la sfârșit, când ești conștientă de lucrarea ta. Nu ai termen limită, nu ai criterii după care să scrii, deci doar „așterne.ți" gândurile happy

| pisicutzaPOKERITZA explică (pentru Paty17):

Multumesc de sfat! am terminat-o pe caiet si voiam sa primesc ceva pareri si de asta v-am intrebat daca stiti vreau site... dar multumesc...mai astept pareri in legatura cu site-ul dar daca nu mai primesc pana poimaine vei primi funda :*

| pisicutzaPOKERITZA explică (pentru Paty17):

Sper ca stii un site...pentru ca m-i-a placut enorm ce mi-ai scris un sfat foarte bun pe care le recomand tutor,, autorilor'' s vreau s a-ti dau funda!

| Paty17 a răspuns (pentru pisicutzaPOKERITZA):

Nu vreau să te descurajez, dar Sincer, eu sunt Contra publicării pe site uri. Îți reamintesc: sunt mulți care comentează aiurea iar dacă ești sensibilă vei pune la suflet și nu se merită! Plus că dacă e lucrare serioasă, intervine chestia cu drepturile de autor. Poți întreba profesorii ce părere au și eventual poți publica în revista școlii, ceva de genul ăsta. Mai e o variantă, dacă ții morțiș să o publici, s.a inventat Facebook ul laughing Și acolo se repetă, aceeași poveste.

| pisicutzaPOKERITZA explică (pentru Paty17):

Multumesc muul! Pentru sfaturi...au fost foarte utile si sunt sensibili si cred ca o voi publica dar nu pe site.

5 răspunsuri:
| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Ideea e frumoasa. Eu cred ca Wattpad e cel mai bun, dar daca nu iti place, poti scrie si pe Facebook. Sunt pagini care primesc povesti.
Ideea este geniala.Chiar imi place.
Dar ar putea ca fata sa se sinucida la sfarsit si sa ii alegi titlul "Suicide". Mie mi-ar place; 3