| simiy a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti am o mare problema de ieri cainele meu nu mai vrea sa iasa in curte nu mai vrea sa manance si nici sa se joace, azi dimineata l-am dus in parc si s-a comportat normal, a fugit, s-a jucat dupa ce am ajuns acasa e la fel, nici apa nu vrea sa bea, sta intins toata ziua. Eu il tin in casa el merge in curte doar sa se joace si sa-si faca nevoile, am incercat sa ii schimb si mancarea orice ii dau nu se atinge de ea nici nu vrea sa o miroase

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Imposibil, are o indigestie. Ceva are. Si in casa/curte, trebuia sa se comporte normal, nu există schimbari bruste de atitudine, decat daca nu se simte bine. Il poti proba asa: da-i măncarea lui preferata, ce-i placea lui mai mult. Daca te refuza si te evită, nu se simte bine. Daca continua sa fie asa, mergi cu el la un veterinar. Dar pana atunci, mai du-l o data la plimbare in parc, poate isi revine după ce se "goleste". ( Fii atent daca are diaree, sau e constipat, ori daca vomită).

| simiy explică (pentru floresdemayo):

Da i-am dat mancarea lui preferata si a inceput sa manance, lipsa de aer nu duce pentru ca poate iesi in curte cand vrea si chiar asta e problema mea ca nu mai vrea sa iasa nici in curte si nici cu mine nu se mai joaca, inainte latra cand auea ceva acum tace si asculta. Probabil ca maine o sa-i fac o programare daca nu-si revine pana dimineata, problema mea e ca sunt in anglia si urasc sa merg aici la medic din caua limbii. sad

9 răspunsuri:
| pYv a răspuns:

Cred ca vrea la fetitelaughing prin parc cand il duci "cred" ca m-ai sunt si altii caini si de aceea "e" el vesel....parerea mea.

| simiy explică (pentru pYv):

E o ea si nu vrea la baieti ca nu e in calduri happy, o duc in parc in fiecare zi cand nu ploua dar are liber sa iasa in curte cand vrea, doar ca nu vrea sad

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Văd că esti in zodia taurului, ca si mine, dealtfel. Taurii sunt niste luptători, nu se lasă cu una, cu două. Si eu am catelus, ca si tine. Du-l mâine pentru niste analize, ii spui ca e molesit, fara vlaga, nu mananca si nu se mai joaca ca odata. Scrii pe hartie in engleza (iei de pe google traducere) si va intelege doctorul despre ce e vorba. Nu lăsa catelusa asa, e pacat sa se agraveze (in caz ca e bolnava). Un control de rutină e binevenit. o sa te descurci, iti tin pumnii! Doamne-ajuta!

| simiy explică (pentru floresdemayo):

Ce rasa e al tau? Al meu e bishon frise si are 1 an si jumatate.

| floresdemayo a răspuns (pentru simiy):

Caniche alb, a implinit un an, abia i-a implinit, pe 3 mai (si el e tăuras, adica zodia taurului). Ce frumusică trebuie sa fie catelusa ta! Daca are toate vaccinurile, nu ai de ce te teme. Daca nu le are, e rau. Umbla boli virale si sunt extrem de periculoase. O ador pe catelusa ta! Sa ai grija de ea, sunt convinsă ca ai facut-o si pana acum! Pa.

| simiy explică (pentru floresdemayo):

Da are toate vaccinurile la zi, in iulie are programata urmatoarea vizita la veterinar eu o duc regulat la control si se simte mult mai bine acum cred ca s-a speriat de ceva in curte de asta nu vrea sa iasa, e mai fricoasa ea cand vede alte animale decat cainii happy Mereu intru in panica cand vad ca are ceva, o iubesc fooooaaarteeee mult happy Sa-ti traiasca prietenul alb, eu i-am facut tort la a mea la un an dar nu a mancat din el laughing)

| babyalexa a răspuns:

Depinde ce varsta are catelul, ce a mancat ultima data, etc.Asa nu iti putem da nici un sfat. Poate doar sa mergi la veterinar cu el.

| Mihaelarik a răspuns:

Catelul tau are nevoie de mult aer ....trebuie sa il mai dai pe afara si\sau daca nu-si revine sa chemi un doctor veterinar