| NuMaCheamaNicicum a întrebat:

O întrebare pentru pasionații de fotografie :
Să mă încurc cu o camera foto compacta de 7-800 lei sau sa strâng cureaua pentru un D-SLR de 2-3000 lei?
Eu deocamdată,am doar un aparat foto digital cumpărat în 2012, cand mi-am descoperit aceasta „pasiune" pentru fotografie. Si aș dori să avansez achizitionându-mi unul din aparatele de mai sus.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Acomodarea dureaza cateva zile. Dar nu poti compara in 1000 de ani ce poti face cu un dslr cu ceva digital. Noi avem o camera digitale - si ne chinuim cu ea, facem poze doar ca sa ne aflam in treaba, insa un dslr inseamna calitate, profesionalism si claritate. Pai cand faci o poza la luna, se vede luna! Cand faci cu un digital, se vede o lumina ca un cerc si atat.

Eu cred ca se merita. 100%

2 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Cred ca stii raspunsul deja. Nimic nu se compara cu un Dslr...Cred doar ca aveai nevoie de o confirmare happy

| NuMaCheamaNicicum explică (pentru mdaria):

Da,intr-adevar.
Dar totusi de la unul digital la un D-SLR e o diferenta cam mare.
M-as acomoda?

| mdaria a răspuns (pentru NuMaCheamaNicicum):

Acomodarea dureaza cateva zile. Dar nu poti compara in 1000 de ani ce poti face cu un dslr cu ceva digital. Noi avem o camera digitale - si ne chinuim cu ea, facem poze doar ca sa ne aflam in treaba, insa un dslr inseamna calitate, profesionalism si claritate. Pai cand faci o poza la luna, se vede luna! Cand faci cu un digital, se vede o lumina ca un cerc si atat.

Eu cred ca se merita. 100%