| Lahfu33 a întrebat:

Pisica mea de ieri nu mai mănâncă si am observat ca face si diaree. E ca o legumă doar sta si doarme. Este pui si are 3 luni. Mai toarce cand o mângâi. Dacă nu mănâncă nimic moare si nu stiu ce sa-i fac. Va rog sa imi dati niste sfaturi sau nu stiu. poate ati pățit si voi. Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

I-ai dat lapte? Cu ce ai hrănit-o? I-ai dat vreodată un antiparazitar intern? Dacă nu i-ai dat, spune-i medicului.
Învelește-o in ceva călduros și du-te cu ea la veterinar. La prima oră a dimineții, atunci când se deschide cabinetul să fiți acolo. Fiindca e grav. Timpul trece in defavoarea ei.
După ce se vindecă (să sperăm), trebuie să o vaccinezi, pentru siguranța ei. Și pentru liniștea ta, dacă vrei să ai un pisic sănătos.

| Lahfu33 explică (pentru floresdemayo):

Buna! Da, îi dădusem lapte acum si-a revenit. Cred ca se stricase la burta. Multumesc oricum

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te duci cu ea la veterinar. Poate avea un parazit. Nu ai cum sa rezolvi tu.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Am patit ceva asemanator la catel cand a avut o capusa. Vreo posibilitate sa fi intrat in contact cu una?