| adelina162520 a întrebat:

Bună ziua! Am femelă(din specia perușilor) și prin februarie am dus-o la mama prietenului meu având o pereche, iar acum câteva zile când am luat-o înapoi, a început să își petreacă mai mult timp in cuib, observând astăzi că a făcut un ou. Oul este fertil, ar trebui sa ii cumpăr un mascul sa aibă grijă de ea? Din ce am înțeles de la mama prietenului meu, perușul dânsei nu suferă după a mea.

1 răspuns:
| Raspundebine1 a răspuns:

A lasat-o gravida si nici macar nu ii pasa de ea, cum de sunt asa insensibili masculii, nu inteleg.
Toti barbatii sunt la fel.