| KurthyEmy a întrebat:

Buna ziua, am in hamster pitic.L-am cumparat sâmbătă.Azi am observat ca a început sa se scarpine.Care poate fi cauza?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Îl mănâncă! Dacă începe să te mănânce și pe tine înseamnă că are purici!
Dacă nu atunci lasă-l să se scarpine! Acolo în cușcă e plictiseală mare și trebuie să facă și el ceva!

| KurthyEmy explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc mult pentru informații

| Ali1998 a răspuns:

Asa se curata ei. Se scarpina pe tot corpul, inclusiv în zona fetei. Din când în când sa ii mai urmărești blanita, sa nu cumva sa te trezești cu răni din cauza vreunei boli

| trisxx3 a răspuns:

Bună! e normal ca hamsterii sa se scarpine, asa se curata ei! as recomanda sa i cumperi nisip pentru reptile (cel din petshopuri recomandat hamsterilor nu este deloc bun) ca să se poată curata mai ușor în caz ca nu ai cumpărat deja! totuși dacă crezi ca se scarpina in mod excesiv as zice sa îl duci la un control la veterinar (:

| trisxx3 a răspuns (pentru trisxx3):

In caz ca vrei sfaturi pentru hamstericul tău nou sunt aici sa te ajut btw! big grin