| Sergiu_7165 a întrebat:

Am nevoie de cateva idei de la voi. Ce modalitati stiti de a face bani din sah?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

1. Campionate - Inscrie-te in turnee si campionate
2. Burse scolare - Daca este la liceu, facultate se poate
3. Sponsorizare - Daca esti suficient de bun, poti fi sponsorizat
4. Antrenor - Impartaseste tehnica altcuiva contra cost
5. Literatura - Scrie carti despre tehnica
6. Pariu - Poti paria in campionate

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Concursuri sau poti cauta o organizatie ceva care se ocupa cu sah-ul si daca esti bun, bun te poti oferi sa acorzi lectii juniorilor

| octav005 a răspuns:

Te duci la concurs. s-au in parc si pariezi cu jucatorii de sah

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns:

Păi cred că trebuie să câștigi la concursurile de șah, cu premii, care constă în bani