| anonim_4396 a întrebat:

Am doua pisici in casa. pe una o cheama silver si pe cealalta maya. silver e cuminte si foarte pudica si se sperie de orice zgomot. maya in schimb e curajoasa, batausa si tine foarte mult la teritoriul ei. azi s-au vazut numai prin geam si maya deja a inceput sa sara la silver. amandoua sunt femele. cum sa le fac sa se inteleaga? si cum o fac pe silver sa mearga la litiera si cand suntem noi acasa (nu merge la litiera decat cand e singurica, altfel nu face)?
p. s. silver sta in camera cu 2 prieteni si as vrea sa stea ambele pisici in balcon ca sa nu stea cu ei tot timpul, sa aiba si ei mai multa libertate.

Răspuns Câştigător
| NoName1234 a răspuns:

Problema asta o am si eu :((. Emma (pisicuta de 2 luni pe care o am de 1 luna) o bate pe cea mica care am aduso ieri (diferenta e de 2 sapatamani-1 luna) Ele sunt amandoua pui si femele.Deci ne aflam aproape in aceeasi situatie :((. Imi pare rau pentru tine. Dar am citit pe net ca chiar daca sunt femele amandoua o sa se inteleaga peste 2-3 zile, si o sa devina cele mai bune prietene(au scris f multi oameni despre cum s-a intamplat la ei). Uite ce raspunsuri am primit eu :
http://www.tpu.ro/......e-de-vreo/
Succes! :( Papa!

3 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Mersi mult! Acuma pisicile ale mele se inteleg mai bine, cateodata dorm una langa alta, se joaca. da cea mare putin cam agresiv dar cred ca o sa se rezolve cu timpul.happy Sper ca si pisicile tale se inteleg mai bine acuma.Si succes! happy kiss big grin

| amanda33 a răspuns:

Avand in vedere ca sunt femele nu se vor intelege niciodata

ai gresit ca trebuia sa le tii pe amandoua in acelasi loc nu separat. pe silver ai neglijat-o si ai favorizat-o pe cealalta dandu-i mai mult spatiu. e tarziu acum nu mai ai ce face.

iar cu litiera, singura solutie sa lasi usa deschisa la baie sau unde tii tu litiera, in permanenta deschisa

| Kraxy a răspuns:

LOL ce intrebare ii asta?