| Timpo a întrebat:

am un caine shar-pei si doresc sa il tin afara(stau la curte) se intampla ceva daca il tin afara? pateste ceva? am citit pe internet ca nu rezista la frig mult timp sau la caldura. are aproape 3 lunii. si inca o intrebare, de ce are gaze foarte puternice?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Catelusul trebuie tinut in casa sau intr-un adapost incalzit peste noapte, altfel risti sa-ti moara.
Gazele pe care le are sunt in general provocate de mancarea pe care o mananca, sau de foarte paraziti intestinali.
Du-l la veterinar si vor vedea ei ce iti vor prescrie, dupa consultatie.

1 răspuns:
| Fyo a răspuns:

Nu pateste nimic! Fa-i o cusca captusita! Eu am 2 caini, unul l'am luat de pe strada, si de cand l'am adus abineinteles(de pui)! La adapost bineinteles, iar de curand am primit de ziua mea un pitbull, si la fel, il tin afara, doar cand l'am dus la veterinar l'am avut in casa ..asa ca stai linistita!