| Marian586 a întrebat:

Buna ziua, am un metis de 6 luni și astăzi mai pe seara am scos-o afara, s-o jucat cu câțiva cățeluși și după când am ajuns in casa peste câteva ore am observat ca schioapata pe lăbuța dreapta din fata. Am apăsat-o pe lăbuța sa vad daca ii rupta sau ceva dacă scheauna nimic, nici un semn ca ar fi vreo durere și are energie, oare ma puteți ajuta, știți cumva ce are?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Si-o fi sucit piciorul, ori un deget, in joacă. Îi va reveni până mâine. Poți pune și o compresă cu apă rece, dacă ții neapărat. Dar verifică să vezi să nu fie vreo aristă (e plin pe afară, arată ca un pai ascuțit, de la spic) înfiptă intre degete.

| Marian586 explică (pentru floresdemayo):

Am cautat și nimic și am apasato peste tot m-am uitat nimic absolut nimic și nici nu zice nimic sa plângă sa muște sa facă ceva sta liniștită când o apas

| floresdemayo a răspuns (pentru Marian586):

Îl iubești mult, dar îți faci griji degeaba. După odihnă, pe parcursul zilei de mâine, va fi ca nou. happy
Dacă e vaccinat, antiparazitat (extern si intern) nu ai de ce să îți faci griji.