| anonim_4396 a întrebat:

Bunica mea sta la tara si de o perioada de timp s-a pricopsit cu soareci.A mai pus lipici, otrava dar nu mor asa ca m-am gandit sa ii luam o pisica.
Stand si eu la tara am avut o pisicuță de la o bătrână ce a fost de acord sa i-o dau bunicii mele. Pisica ok, putin cam jucăușă dar isi făcea treaba.Problema e ca la foarte scurt timp bătrână mi-a cerut-o inapoi.Ok,i-am dus-o inapoi si la scurt timp un prieten zice ca are el un motan ce prinde dar nu poate sa il tina ca are copil mic si ii e frica.Zic bun, il iau il duc la bunica dar la câteva zile ma suna si săracă imi spune ca i-a fost rusine sa zică dar motanul ala pur si simplu o termina psihic.Ii sare pe picioare, o musca, ii sare pe perdele, pe usa, i-a spart un geam si miauna continuu iar ea nu e stăpână sa il tina si l-am luat si pe ala de acolo.Am mai incercat sa mai prindem soriceii cum am putut dar fără speranțe asa ca am adoptat o pisica. O dulceață si o cumințenie de motan cu care ar putea sa stea si un bebeluș da o bătrână, dar nu prinde soareci.
Nu mai găsesc soluții, cum sa il fac sa prindă sau de unde sa iau o pisica normală ce sa prinda soareci?

Ps: Nu e o problema ca se mai joaca sau ca miauna ca ii e foame sau ceva, dar sa nu am cum sa ii dau bunicii o pisica ce sare pe ea, o zgarie, musca sau demolează casa.

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D0N1JSBBM/
prea scump pentru bunica?!?

| Freya1 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Am luat nu iti fac si poaza cu el (doar ca am pe alb)cand mai trec pe la ea nu functioneaza sunt de rahat chestiile alea.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Freya1):

Deh

| aditimus a răspuns:

Cauta o pisica de la tarani sunt o gramada de pisici ce sunt date spre adoptie sau abandonate.
Si pe Facebook este un grup cu adoptii pisici

| Freya1 a răspuns (pentru aditimus):

În zona mea nu am gasit decat doua si si alea de apartament.Nu stiu stăpâni daca prind.

| NunuNini a răspuns:

Motanul de aia ti l-a dat, ca este rau!

Vezi pisici prin sat, obisnuite sa prinda soareci. Cele de apartament vor doar bobite si alint. Sa o tina doar afara ca sa-si caute singura mancarea, implicit soareci.