| Ismiiii a întrebat:

Buuna.Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? acum 2 zile am luat un puiut de 2 luni si ceva de la o femeie azi dimineata a inceput sa aiba diaree cu viermisori lungi si subtiri a eliminat vreo 4 deodata dimineata am fost la veterinar si mi-a dat pastia biheldon sau ceva de genul cand am ajuns acasa am mai gasit un ghem de viermisori destul de mare i-am dat pastila si pana pe la 1 a mai scos cativa cu diaree am plecat la liceu si pana la 6 cand am venit nu am mai gasit nimic na mai avut niciun scaun si na eliminat nimic.Inseamna ca i-a dat afara pe toti sau sa ma astept sa mai elimine? precizez ca toti viermisorii erau morti nu miscau.si cand sa-i dau inca un sfert? veterniaru mi-a spus dar n-am inteles prea bine

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asteapta o saptamana, apoi la doua si iar la doua, chiar daca nu elimina nimic.Cam la alte doua saptamani dupa ultimul sfert mergi iar la veterinar.Sa nu uiti, noteaza pe un calendar cand trebuie sa-i dai sferturile.Bafta,sa-ti traiasca puiutul!

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Puiut de ce? ca sa stiu ce sa te sfatiuesc

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Da-i un sfert la 12 ore happy daca e ceva sa imi raspunzi, te rog happy

| Butterfly2012 a răspuns:

Da ca poate sa fie de catel, de pisica.

| Ismiiii explică:

Sincer nu stiu ce rasa este daca este de rasa.este de talie mica la fel ca parintii.mersi pentru sfat i-am dat azi la 12inca un sfert dar pana sa-i dau a mai scos cativa tot morti dar de data asta fara diaree luni ma duc sa-i fac primul vaccinel

| Matei_Mihaela_1972 a răspuns:

Si pentru pisicuta mea tot biheldon mi-a recomandat, ea a facut o crusta undeva dupa cap...in zona gatului, o dau cu un spray cu antibiotic si albastru de metil si ii dau un sfert de pastiluta pe zi timp de 8 zile apoi doua sapt. pauza si din nou 8 zile, sper sa-i treaca, daca aveti sfaturi despre pisici sa-mi scriet-ti
.