| OlteanOana1964 a întrebat:

Cainii au voie sa manance oase de pui?

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Nu contează dacă este "pitic"sau mai mare. Câinii se hrănesc cu oase în general, nu contează dacă sunt de pui sau de porc, sau de altceva.Crede-mă.

9 răspunsuri:
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cainele meu mananca

| eu4you a răspuns:

Depinde de caine. Unii se ineaca cu ele, altii nu.Ar trebui sa incerci sa ii dai un os de pui, si, daca vezi ca se ineaca cu el, sa i-l scoti repede.

| MeeJenn a răspuns:

Da, mananca

| NuSeZiceANONIM a răspuns:

Nu, mi-a zis si veterinarul meu!

ai grija!

Alea de pui sunt foarte moi si se sparg in gat!
poate nu ma crezi acum, din mosi stramosi ma contrazic, dar cainele meu a murit din cauza asta sad

@annete nu are dreptate

| OlteanOana1964 explică:

Dar cainii de rasa mare?

| NoNameJunior a răspuns (pentru OlteanOana1964):

Nu contează dacă este "pitic"sau mai mare. Câinii se hrănesc cu oase în general, nu contează dacă sunt de pui sau de porc, sau de altceva.Crede-mă.

| Alicia15 a răspuns:

Da au voie! Si eu ii dau oase de pui catelului meu care e bichon maltez

| Sapodernac a răspuns:

Nu, deoarece oasele de găină le perforează intestinele.

| danielaaki a răspuns:

In general oasele de pui nu sunt recomandate cateilor deoarece se pot forma mici aschii ce ii pot perfora stomacelul..in schimb ii poti da os de vita fiert sau la petshop gasesti in os ambalat in vid cu carnita..foarte bun pentru ei!

| Litchi89 a răspuns:

Își sparg intestinele.