| AlexSeba a întrebat:

Hey, aveți idee ce au voie să mănânce cățelușii in afara de mâncare pentru câinii?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam orice, chiar si fructe si legume. laughing

| AlexSeba explică (pentru Adry05):

Câinele meu uraste painea, ouăle, morcovi...

| Adry05 a răspuns (pentru AlexSeba):

Si de unde vrei sa stiu eu asta? da-i ce ai la masa si vezi daca mananca. Exclusa ciocolata si zaharul.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i catelus de peste 5-6 luni, ii dai carne cruda de pasare sau vita, FARA oase, pentru ca nu are inca dinti sa roada oasele!
Daca-i catelus de 2-3 luni: Ii mai poti da pui fiert, sau organe de pasare fierte, lapte cu paine, supa cu carne sau de zarzavat
Daca-icatelus de cateva saptamani, doar laptele mamei si cand mai cresc un pic, poti sa-i dai painica cu lapte, sau paine cu supa, sau carnita fiarta de pui, tocata marunt, amestecata in putina supa.
Atentie! NU da ceapa la catel, ca poate sa faca complicatii si sa moara daca manaca ceapa!

| CleanHeart a răspuns:

Carnita si ce mai mananci tu dar evita oasele.

| Calin_Alexia_2001 a răspuns:

Păi eu de exemplu am doi câini pe care îi hrănesc cu multe mâncărurilaughing
Dar dacă sunt mici poti sa ii hranesti cu lapte (poti sa îmoi pâine în el ) carne, ciorba, pâine etc cam tot ce mănânci tu poti sa le dai si lor dar NU dulciuri! Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Off_Cosmin_1978 a răspuns:

Daca is mici,orezul fiert este foarte bun si hranitor,atentie insa sa nu-i dai zilnic ca se constipa, piept de pui piure, cu morcov, iarasi f bun, da indicat este sa ii oferi mancare jr