| pink13 a întrebat:

Cand se imbraca un caine bichon maltez? pup:*funda

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
De preferinta niciodata, animalele nu sunt oameni, ele se pot adapta singure la schimbarile de temperatura insa se poarta din ce in ce mai mult si acest procedeu "imbracatul cainilor". Ii poti da o vestuta pe el cand afara este vant puternic si taios sau bineinteles la iarna cand va fi ger. Oricum il vei vedea pe el tremurand cand ii va fi frig iar atunci cu siguranta vei stii ca are nevoie de ceva sa-l tina cald!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pai sa spunem ca ei trebuia imbracati iarna pentru ca atunci este mai frig. [nu conteaza luna/anii cainelui]! happy

| pink13 explică:

Nu am zic cum ci candhappyadica in ce perioada a anului

| CrowUp a răspuns:

Este indicat iarna deoarece el fiind micut, intr-adevar are blana dar trebuie sa ii dai vestuta sau un costum brodat de deala pentru catei.Si o ciupilica daca este la magazin.
Uite, te poti uita aici, sunt scumpe dar se gasesc si cu 10 lei 20 de lei. Uite http://www.hainepentrucaini.ro/ro/categorii/PA-CT115/ mai sunt multe categorii.

| VladimirPutin a răspuns:

Ca toți oamenii