| JammyBrooks a întrebat:

Care ar fi cea mai ideala rasa de caine pitic, care nu trebuie tuns des si sa fie cat de cat usor de educat.Stau la curte dar vreau sa il tin in casa.As vrea ceva micsi sa nu lase mult par pe pat sau covor.

10 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Pincher pitic, Pug, Chihuahua, Bulldog francez sau englez.

| JammyBrooks explică:

Dar nu urati adica lungi sau cu botic mare.sa fie draguti

| Nella15 a răspuns (pentru JammyBrooks):

Pai depinde de ft multe, pot si lungi dar ft draguti.

evenso
| evenso a răspuns:

Teckel pitic, sunt destepti si cu par scurt.

http://www.vanzaricaini.com/images/p146_1_01.jpg

| Nella15 a răspuns (pentru evenso):

Seamana cu taxa. happy

| abydeea a răspuns:

Daca dupa tine unii caini sunt urati, atunci mai bine ti-ai lua unul de plus. Sunt sigura ca esti tare micuta la ani, de aceea nu cred ca vrei responsabilitatea de avea grija de un caine, sunt doar fite: ba sa fie mic, ba cu parul scurt, ba frumos, si daca nu iti va face si patul il vei abandona pe strada, nu?

| JammyBrooks explică (pentru abydeea):

Mai am 3 caini si nu i-am abandonat si nici nu o sa ii abandonez vreodata.Caini teckel nu imi plac, pentru ca au bot lung si subtire

| Nayuky a răspuns:

Pai nu stiu ceva ce nu trebuie tuns eventual un chiuaua su parul scurt..asa se scie? ..in fine. Yorkshier terrierii sunt adorabili insa au nevoie de o ingrijire foarte buna. Avand in vedera ca sunt foarte atasati de stapan rtebuie sa petreci timp cu el si cand vrea sa se joace joaca-te cu el. Daca nu ai foare mult timp la dispozitie atunci nu iti recomand aceasta rasa. Ceva mai lenesi sunt pechinezii ei nu rtebuie tunsi neaparat. Yorkshierii naparlesc putin sau aproape deloc si au par in loc de blana.Sunt cei mai adorabili catelusi din lume.Bichonii iar sunt adorabili si totusi trebuie sa ai mare grija de ei..si si-tsu sunt buni pentru viata de apartament insa fiecare rasa de caine are nevoie de anumite conditii.De exemplu Yokshierii nu suporta frigul deci ca urmare arenevoie de o haina de iarna si de o pelerina pentru ploaie..cam toti cainii de apartament au nevoie de astea 2 lucruri deoarece sunt sensibili.Trebuie sa te documentezi despre rasa dorita.
Ce cerd ca ar merge cu descriera ta e Yorkshierul, Bichonu, Ciuaua, Si-tzu, Pechinez..si alte rase icute dar aste sunt preferatele mele

| Macabre a răspuns:

Caniche pitic, e foarte jucaus.

http://arch10.okr.ro/......00_700.jpg