| Dyony01 a întrebat:

Care este diferenta dintre cainii vagabonzi si cainii comunitari?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Caini comunitari este denumirea politically corect a cainilor vagabonzi. Sunt tot una.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna

| corbulalbrosu a răspuns:

Difera doar denumirea insa ei sunt aceeasi caini fara stapan.

| AFR81 a răspuns:

Unul si acelasi lucru. Nicio diferenta.

| KMaddieK a răspuns:

Ce zici de constructiile "cainii comunitari" vs. "copii strazii"?

| ImCalledLamă a răspuns:

Nu e nici o diferenta. Diferenta e a oamenilor. Unii sunt rasisti, altii nu. In cazul de fata: unii urasc acei caini comunitari sau cum vrei tu sa le zici, altii nu. Cainii sunt caini. Urasc clasificarea asta, daca o pot numi asa. Cainii sunt caini. Suflete curate. Deja o dam in altele. happy