| anonim_4396 a întrebat:

Cat de greu sa cresti un caine Husky Siberian la apartament? Va rog sa imi raspunda cineva cu caine la bloc. Am o serie de intrebari:

-Este greu sa-l tii?

-Este costisitor?

-Cand trebuie sa il scot afara sa faca pipi?

-Cand trebuie sa ii fac baie?

-Lasa par pe mobila?

-Cat doarme?

-E o grija in plus pentru stapan?

-Se comporta bine cu strainii?

-Ce mananca?

-Zgarie parchetul?

-De cate ori mananca pe zi?

-Pot pleca linistit undeva pentru o zi stiind ca sta cuminte?

-Cand ii fac baie? Si cu ce?

-Miroase?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sosostore a răspuns:

-Este greu sa-l tii? - nu e greu sa il tii daca iti permiti din punct de vedere financiar, veterinar, vaccine, mancare, sampon etc, -
-Cand trebuie sa il scot afara sa faca pipi? - dimineata si seara ( dar intai trebuie sa il inveti sa se ceara afara, de mic o sa faca in casa.
Cand trebuie sa ii fac baie? - este indicat vara o data la 2 saptamani, -Lasa par pe mobila? - nu numai pe mobila ci si pe jos, iar atunci cand se joaca ridica tot praful si mereu o sa ai praf pe mobila, -Cat doarme? - destul de mult, mai ales daca e plictisit, - -E o grija in plus pentru stapan? - clar, daca musca raspunzi penal, - -Zgarie parchetul? - da, chiar daca ii tai unghiile, insa sunt multi caini care nu te lasa sa le tai unghiile, - -De cate ori mananca pe zi? - cand i se face foame, nu manaca la o ora anumite, e posibil sa auzi si pe la 2 dimineata cum mananca, pe mine m-a trezit din somn sa ii dau apa, - -Pot pleca linistit undeva pentru o zi stiind ca sta cuminte? - depinde cum il inveti, si de caine - e posibil sa latre la usa, sau sa faca dezordine in casa (eu trebuia sa imi tin toate hainele in dulap altfel le gaseam pe jos, rola servetele sau ziare le gaseam ferfenita, sau papucii de casa prin toata casa, - -Cand ii fac baie? Si cu ce? - este sampon anume pentru caini, gasesti la farmacii veterinare, si daca nu vrei sa iti roada mobila cumpara-i mereu oase vitaminizate, - -Miroase? - oricat de mult faci curat nu iti dai seama ca miroase, dar strainii care intra in casa isi dau seama imediat (exemplu. mi s-a spus asa - poti sa speli cat vrei tu dar mereu cand intru la tine miroase a caine) ps : am caine de 12 ani in casa, si cand imbatraneste e si mai rau.

| Angrybirdsmotherfucker a răspuns (pentru sosostore):

Mersi, si cat de greu este sa cresti un caine Husky la apartament cu doua camere?

| sosostore a răspuns (pentru Angrybirdsmotherfucker):

E greu, mai ales ca e mare, e greu si cu aia mici, eu mereu schimbam asternuturile pentru ca simteam ca am par in gat, si aveam o vecina care are un caine tot de talie mare, doar ca e batran, si a zis ca se chinuie mult cu el, sta la etajul trei iar cainele nu isi mai misca bine picioarele din spate si trebuie sa il ajute ea sa urce scarile, si plus ca trebuie sa il urce in cada, cand stai la casa e mult mai usor si mai frumos, dar la bloc e greu,
sunt prea multe cerinte, plus ca trebuie sa il inscrii si la asociatie, daca musca intri in probleme, e frumos sa ai un caine nu zic nu, dar are si multe parti negative, nu conteaza cate camere ai, tot la fel e

| deadlykiss a răspuns:

Si latra, latra muuuuult un astfel de caine, asa ca poate iti faci probleme si cu vecinii...

| LucasCosminRadulet a răspuns:

Salut! Eu am un Hasky Siberian
Este cam greu sa îl tihappy
Este destul de costisitor.
Trebuie sa îl scoți când începe sa maraie.
Ii faci baie odată pe saptamana.
Nu lasă par pe mobila.
Maxim 5 ore pe zi.
Da este.
Se comporta bine.
Pedigree
Nu stație are gheruțele moi
Mănâncă de 3 ori pe zi.
Poți pleca usurata.
Când Este murdar, Cu șampon ee catei.
Dacă ii faci baie nu miroase.

| Hangalet_Ricardo_1982 a răspuns:

1.nu 2.da 3. o data la o ora 4. o data la o saptamana 5. 6. nu 7.pai doar daca i somn doarme 8.nu 9. da depinde cum e invantat dar Rasa asta de caini e foarte cuminte 10. Pedigre sa i dai si mancare de la petshop da sa nu i dai plicuri i cade parul 11.nu 12. de 2-3 13.da 14. o data la o saptamana i iei sampon special de la petshop 15. nu depinde daca e ingrijit smug Funda? big grin