| JustForYa a întrebat:

Buna TPU se merita sa tii o pisica adica:

Miraose litera?

Zgarie parchetul?

Cat doarme?

Cand trebuie sa ii fac baie?

Ce accesorii ii mai trebuie?

E costisitor?

Dau funda!

Multumesc anticipat ^_^

Răspuns Câştigător
| Lumeaîn3D a răspuns:

Bună!
Mie-mi plac pisicile, dar ai multe bătăi de cap:
Da. Zgîrîie parchetul. Doarme mult, uneori chiar şi toată ziua. Îi faci baie cel puţin o dată sau de două ori pe săptămînă. De accesorii poţi să nu-ţi baţi capul, e drăguţa şi fără ele.dar dacă tot îţi plac accesoriile, ţi-aş recomanda un clopoţel la curăluşă, ador clopoţeii big grin. Deja dacă e sau nu costisitor, depinde de rasă. Eu una aş trece peste toate aceste defecte, avînd în vedere că pisicile sunt foarte adorabile happy

| JustForYa explică (pentru Lumeaîn3D):

Rasa comuna nu ceva pretentios

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica zgirie si rupe tot: mobila, stofa de pe mobila, parchet, etc. Miroase si lasa par peste tot. Va trebui sa ai o perie cu care sa-ti cureti musafirii la plecare sau cind pleci tu de acasa. Altfel...

| Frewwd a răspuns:

NU!

| JustForYa explică (pentru Frewwd):

Bravo
nici unde nu scapi de mediocri

| Frewwd a răspuns:

"Buna TPU se merita sa tii o pisica"
Te faci sau esti?
Am spus ca NU se merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frewwd):

"Nu SE merita", sau "nu merita"?
Si inca va jigniti reciproc!

| Frewwd a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns dupa cum a pus intrebarea "se merita".
Ma caracterizeaza sa jignesc astfel de persoane.

| JustForYa explică (pentru Frewwd):

Am pus si alte intrebari (daca te uiti mai jos) daca vroiai sa raspunzi cu nu trebuia sa dai niste argumente si dupa spui de ce te jignesc

| Frewwd a răspuns (pentru JustForYa):

Hai sa-ti dau argumente:

Miraose litera? -- nu inteleg ce ai scris.

Zgarie parchetul? -- da

Cat doarme? -- doarme cand e plictisita (nu-ti pot spune exact)

Cand trebuie sa ii fac baie? -- cand e murdara

Ce accesorii ii mai trebuie? -- jucarii si patut

E costisitor? -- da

Mai bine ti-ai lua carti( vorbesc serios) deoarece vad ca nu ai ce face cu banii.
Eu cand am bani ii cheltui aiurea ori ii dau pe carti.

| MădălinaKjellberg a răspuns:

Depinde de pisica. A mea nu zgarie parchetul dar este posibil. Doar mult de tot. Maxim de douaa ori pe saptamana, mai mult nu a se spala si ea. Hmmm. Nu stiu. Ii poti pune o zgarda draguta dar o incomedeaza(cel putin la pisicile pe care le-am vazut pana acum asa era.)Nu e costisitor. Are multa nevoie de afectiune iar cand isi doreste asta iti va arata.Cam pe la 6-7 luni lasa par, mult pentru ca si-l schimba. Oricum, este o placere sa ai pisica/motan. Sper ca te-am ajutat. :*