| clarisa_mix a întrebat:

Cat m-ar ajunge sa construiesc o casuta in copac pentru cel mic? As vrea sa ies ceva mai ieftin daca se poate.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un tamplar de prima mana si iti va spune el cam cat ar costa. Zic sa nu te uiti prea mult la bani si pune siguranta copilului pe primul loc! Casuta fiind la inaltime trebuie facuta foarte bine, sa fie foarte stabila. Atentie cum alegeti copacul, sa fie cat mai solid posibil.
Greu de cocotat o casuta in copac, mai vedeam firme care fac casute langa copac, la inaltime dar se sprijina pe picioarele lor si nu pe copac.
Un tamplat foarte bun iti va spune cat costa materialele si manopera. Poti lua modele de casute de pe internet. Acuma depinde si de forma copacului daca permite amplasarea.
Uite niste casute langa copac: http://www.casutekalman.ro/casute_in_copac.html
Bineinteles ca nu se compara cu una in copac dar daca nu se poate amplasa si langa el ar fi o varianta.