| Playboyx a întrebat:

Cate plicutele pe zi ar trebui sa manance o pisica de 5 luni? Am cautat pe toate site-urile si numai informatii nesatisfacatoare primesc, eu vreau sa stiu concret cate plicutele de 100 grame ar trebui sa manance pe zi fiindca eu ii mai dau si mancare uscata de la royal canin

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu la a mea ii termin un plic in 2 zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisicile mananca cat au nevoie, nu e cazul sa le indopi.
ii lasi mancare uscata la indemana si ea mananca cand are nevoie

mancarea aia in plicutel se da asa la rasfat... un plic la 2-3 zile poate

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu un plic trebuie sa ai 3 zile îi dai cîte putin, ca daca o obisnuiesti cu mincare multa o imbolnavesti, pisica maninca putin si des ca sa fie sanatoasă, si pe linga mincare umedă pliculeț, cumpăra i si mincare uscată au la petshopuri, ca aceea îi curata dintii si îi asigura toate vitaminele.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Playboyx):

Dar ce ai porc? Sau pisică, nu o indopa cu atita mincare ca o sa o obisnuiesti prost o si imbolnavesti ca se deregleaza si nu se mai satură oricît ar minca, si va vomita ca i se apleacă, asculta ma ca stiu ce zic. Tu fă cum vrei dar o sa se imbolnaveasca ce rasă e pisica? Ea fiind mică ar minca nonstop.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Apă sa îi pui zilnic apă proaspătă ca sa bea pe saturate.

| Antonia9292 a răspuns:

Buna! Eu am o pisica de 6 luni, veterinarul m-a sfatuit in felul urmator: sa ii dau un plic la 3-4 zile si mancare uscata ( boabe ) un bol mic pe zi!
Motanul meu se simte foarte bine, este fericit si sanatos!