| Kunai a întrebat:

Cate vaccinuri trebuie sa fac bichonului maltez, de cate ori pe an, cand si la cate luni deparazitarile interne? Mama isi ia un bichon fata, eu imi iau baiat saptamana asta. Mai am cateva intrebari : cat costa pasaportul?[pentru caine]; Cat costa o deparazitare?; cat costa 1 vaccin?[sau depinde ce fel de vaccin?];
~! Vreau sa primesc raspunsuri numai de la proprietari de bichon maltese, sau de la cei mai experimentati in legatura cu sanatatea canina!~

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Trebuia,sa fie vreo 4 vaccinuri cele de baza primul se face la o luna apoi dupa 2 saptamani...pana la 3 luni dupa primul vaccin poti sa-i faci baita si restul nu le mai stiu pentru ca a trecut mult timp cand am avut catel mic si am uitat toata treaba asta

1 răspuns:
| LoveSelena a răspuns:

Pai pana la un an ii faci mai multe vaccinuri cam 5, dar dupa ce implineste 1 an ii faci doar unul pe an.
Un vaccin costa intre 20-30 lei, depinde ce fel de vaccin
Am si eu un bichon si cam atat stiu