| Hainute_Haine_1990 a întrebat:

Catelul meu a mancat jumate de castronas de untura...ce se poate intampla?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Acum depinde cati ani are cainele tau.
Daca e puiut sau batranel ( trecut de 7 ani) s-ar putea sa faca o indigestie, sa vomite si sa faca diaree.
Daca e un adult tanar s-ar putea sa nu aibe nimic, poate doar sa vomite.
Pe viitor ascunde utura ca nu ii face bine la caine, ii mareste colesterolul si ii face foarte rau la stomac si ficat.
Daca o sa vomite mai mult de 2 ori si o sa faca diaree de mai multe ori, sa te duci cu el la medic sa iti dea tratament.

| untu a răspuns:

O sa aiba tulburari gastrice, o sa se vomite! daca se intampla asta, sa-l duci la medicul veterinar sa-i faca injectie la timp, astfel dupa aceea se intristeaza si nu o sa mai manance nimic!

| RobertMoon a răspuns:

Nimic ce sa se intample.

| zzzupduck a răspuns:

laughing))))) Tu i-ai dat untura sa manance? laughing))))

| Hainute_Haine_1990 explică:

Marii,intrebarea ta nu are rost! E logic ca nu i.am dat eu. Am fost la cineva si avea un castronas cu unura si el s.a ridicat si a mancat!