| anonim_4396 a întrebat:

Catelul meu vomita de 3 zile intruna. Nu mananca nimic. Ce pot sa fac? crying

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Anunta medicul veterinar ori cauta o farmacie veterinara.
Si eu am intampinat cu o catelusa cand avea 3 luni, era sa o pierd.
Am chemat medicul veterinar si a zis sa o las sa moara.
Atunci am ales sa o tratez cum cred eu de cuviinta.
I-am dat antibiotic...nu manca, in schim cerea apa multa.
Am stopat apa si i-am stors zeama de mandarine in gurita, ai sa razi, dar asa am facut, iar in loc de apa, am facut supa si i-am dat.
M-am chinuit cu ea o saptamana si astazi are 4 ani si e cat purcica.
Daca ai posibilitati, anunta medicul veterinar.
O zi buna sa aihappy

5 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Du-l la veterinar

| Kriss96 a răspuns:

Stiu ca nu asta vrei sa auz, dar trebuie neaparat sa-l duci la veterinar! De urgenta! Voma e printre cele mai periculoase simptome, plus ca deshidrateaza organismul extrem de rau! Mai ales daca vomita de 3 zile. Trebuie neaparat sa il duci la veterinar! De multe ori animalele mor pentru ca stapanii nu ii duc la timp la veterinar iar organsimul lor slabeste si ajunge in situatia in care nu mai poate fi ajutat. Daca il duci prea tarziu nu se va mai face bine! O sa cedeze organsimul lui.
Nu ai ce sa-i faci! Gandeste si tu logic. Nu stiu cati ani ai dar sigur si tie ti-a fost macar o data in viata rau si nu cred ca parintii te-au lasat asa sa te chinui. Te-au dus la doctor. Ce crezi ca daca nu e om se face bine singur?!

| Selaru_Rarees_1996 a răspuns:

Du.te la cel mai apropriat veterinar daca nu, dai sa manance lapte fiert. Cu siringa daca nu mananca... Depinde si ce i.ai dat sa manance inainte... Si eu am catel si mi s.a jntamplat dat mie din cauza ca a mancat otrava de sobolani de la tara... Raspunsul este dai sa manance chesti remediante pr stomac... Laptele este cel mai bun... Si vezi si tu. bafta, sa se faca binewinking

| Romaromy a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator cu catelusa mea e chow chow si la ea era o problema ereditara poate si la cainele tau este tot asa cel mai bine ar fi sa nu il indopi cu lapte sau alte prostii ca poate ajunge la operatie cine stie oricum trebuie sa duci cainele imediat la veterinar pentru ca poate muri
Bafta

| Romaromy a răspuns:

Eu i-am dat fasiute de pulpa de pui la gratar incearca sa vezi daca vrea sa manance macar putin