| MCRgurl a întrebat:

Catelusa mea tremura,schelalaie fara motiv si nu-si gaseste locul.ea s-a imperecheat cu un caine de talie mare si ea e de talie mica, se pregateste sa nasca?

4 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Daca tremura si schelalaie nu se pregateste sa nasca din cate stiu eu...
Cat timp a trecut de cand s-a imperecheat?
E prima data cand s-a imperecheat? Daca este prima dta ar putea fi asta un motiv al comportamentului ei, doarece nu stie ce se intamplacu ea.

Ar fi bine sa te consulti totusi cu un veterinar.

| MCRgurl explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Pai da e prima data si ea s-a imperecheat din august.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

In medie "sarcina" la un caine dureaza 9 saptamani la tine a depasit acest termen...
Citeste si tu articolul de pe acest site:
http://cainele-meu.blogspot.ro/2008/04/dupa-cat-timp-se-nasc-cateii.html
Asa iti vei da seama daca va naste sau nu, sau macar daca are catei in burtica.

Daca catelusa nu este in aceasta situatie ar trebui sa te consulti cu un veterinar.

Succes!

| MCRgurl explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Mersi frumos dar a nascut si sunt foarte frumosi puii happy