| Dragosgan a întrebat:

Ce animal de companie ati alege? O pisica, un caine, un papagal, un peste sau un porcusor de guinea? Uite cum facem. Cel care ma convinge care e animalul ideal din cele de mai sus i dau fundita.Deci ce animal al fi cel mai ideal dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pisica :
1. DA
Da pentru ca este foarte linistita. DEpinde de rasa, pe care o iei, acestea sunt foarte dragalase.
2. NU
Nu pentru ca, poate cadea de la geam ( fiindca se catara peste tot ), se suie peste tot si nu o gasesti, o sa iti ia ceva timp pana o inveti sa isi faca nevoile in nisip.

Cainele
1. DA
DA pentru ca este cridinciosul casei, al omului, se ataseaza usor de stapan ( cainele meu s-a atasat de mine intr'o zi ), nu il speli des, cand ii este foame vine la tine si se uita cu niste ochisori extraordinari.

Pestele
1. DA
Da pentru ca ii speli acvariul o data la 10 zile, nu este mancacios.
2.NU
Nu pentru ca, nu poti lua numai un peste, trebuie mai multi ca sa se poate intelege intre ei, nu te poti juca cu ei, moare in scurt timp.

Porcusorul de Guineea
1. Da
Da, pentru ca este dragut.
2.NU
Nu fiindca ii ia mult timp sa se obisnuiasca, intotdeauna vrea mai multa mancare decat strictul necesar.

Eu in locul tau as alege CAINELE.
Dar e decizia ta. Tu hotarasti daca pisica, cainele, pestele sau porcusorul.

Pa-pa!

21 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am ales, am 2 pisici si un catel(stau la casa).

| inna a răspuns:

O pisica.

| M.madallina a răspuns:

Cand vii de la lucru iti iese in intampinare cand esti suparat iti ridica moralul cand esti fericit este fericit si el cand esti obosit el te lasa sa te odihnesti.cainele este animalul ideal!

| M4RK a răspuns:

O pisicalove strucklove strucklove strucklove struck am 2 motani acasa. dupa parerea mea animalul ideal sunt pisicutzele si motanei sunt foarte dragalashii love strucklove strucklove struck

| vilmaristul a răspuns:

Cainele este singurul care te iubeste neconditionat, de unde si zica-
la:linge mana care l a lovit

| dyav0litza a răspuns:

Eu am 2 papagali.Sunt animalele ideale nici prea scumpi te poti intelege k ei iti tin de urat se ataseaza repede de tine te inteleg cand esti suparat, nu fac FOARTE MULTA mizerie sunt draguti si colorati:X:X:X sti doar culori puternice pentru zilele negrewinking

| mada12 a răspuns:

Deci... dupa parerea mea cainele pentru ca :il speli o data pe saptamana sau o data la 2 saptamani, poate fi dresat, se ataseaza usor de stapan...si cand ii este foame vine si se uita la tine cu nistee occhhhi...+ ca daca il inveti nu prea latra.
Pisica nu pentru ca :se da tot timpul pe langa tine.are mancare, a mancat dar tot vine si iti cere...Este adevarat ca se curata singura... dar nu poate fi dresata si nu se ataseaza prea tare de stapan.
Hm...si pestele ar fi un animal bun de companie pentru ca nu prea ai de lucru dupa el... speli o data pe saptamana acvariul...si trebuie sa ii dai de mancare de 3 ori pe zi (daca nu mai mult)+.nu te poti juca cu ellaughing
Porcusorul de guinea...nici gand...isi face treburile peste tot si nu se multumeste cu cate mancare ii dai... vrea sa se asigura ca are si pentru maine...si tot asa...+. ii ia foarte mult timp sa invete (sa il dresezi)...

Tu alegi ~>e decizia tawinking

| www a răspuns:

Un poneilaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wooow,,,, dai fundita?surprise
Inca o intrebare, pot sa ma inscriu si eu aici cu un peste congelat? ieri l-am cumparatbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as raspunde serios, dar ma sperie conditionarea de fundita. N-ati inteles pana acum ca momeala asta cu fundite e penibila?
Nebundupatine, bine lovit si de data asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@furni- rolling on the floor bine lovit, bine lovit, dar cum te-a lovit si pe tine cu doi stupizi... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un porcut de Guineea.Eu am doua :D.
Uite aici un site unde le poti vedea, minunatele :X
http://community.webshots.com/user/Gabriela094

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un porcusor de guinea de 1 an si este foarte dragalas, mananca mult dar numai legume care nu sunt asa scumpe ii cade mult par eu zic sa iei porcusor de guinea, si este foarta jucaus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aleg porcul de guineea. Miros putin dar ce eu cred ca e din cauza talasului trebuie schimbat la 2 zile.Eu asa fac si nu miros deloc.Stiu ca nu trebuie sa le dam paine, pufuleti si din astea.Sunt periculoasa pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarpe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un papagal

| i.love.me a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa alegi un porcusor de guineea, pentru ca easte mic... dragalas .nu face multa mizerie.mananca putin.si nu e atat de des intalnit precum pisica, cainele si celelaltewinkingeu una asta as alege...cu cainii sunt si responsabilitati, vaccine... spalat etc. si la pisica la fel...ai grija. sa ma anunti si p mine ce alegere faciwinking

| adrykiba a răspuns:

Animalele ideale sunt cainii si pisicile. porcusorii fac mizerie si miros urat daca nu curezi zilnic cusca, papagalii trebuie sa ai grija sa nu zboare afara sifac si galagie, un peste ii ca un bilelou.atata ca misca in rest... pisica este dragastoasa, alintata, face tumbe cand vi acasa, jucausa... dar totusi ceva lipseste...cainele este alegerea perfecta pentru cael este cel care se bucura cu adevarat ca vi acasa, cand are nevoie de ceva parca iti vorbeste si il poti intelege foarte usor ce vrea, mai ales cand iti arata el singur ce vrea, daca ii este sete sau foame arata spre bol, daca vrea afara iti arata lesa, daca vrea sa se joace vine cu jucaria... dar cel mai mult imi place ca te simte daca esti suparat, vine si pune botul pe tine ca si cum te-ar consola, iar daca ai vreo rana pune botul exact pe rana.este exact ca un copil mic jucaus si rasfatat dar care iti ofera cea mai mare alinare.

| silviu67 a răspuns:

Un caine

| oAddictedToYoux a răspuns:

Toti sunt frumos dar eu as alege un caine happy

| lovelygirl a răspuns:

Eu am 2 perusi acasa si pot spune ca tin o companie placuta.Ciripitul lor parca face ca si incaperea in care stau sa para plina de viata.Cand e ora de culcare(cand se intuneca si ei se pregatesc de culcare ca toata lumea.Deci eu daca as fi in locul tau as alege perusii(papagali)