| MissYoyo a întrebat:

Ce as putea face pentru a castiga bani? Am 13 ani. Am nevoie de bani pentru a-i cumpara mamei mele un cadou de ziua ei.

Răspuns Câştigător
| abcdefgh a răspuns:

Buna! Daca ziua mamei tale este peste cateva luni atunci este bine pentru ca te poti inscrie ca reprezentant avon/oriflame desigur pe buletinul unuia dintre parintii(pentru ca esti minora) Daca ziua va fi acum, in urmatoarele zile nu prea am idei...Strange si tu alocatia sau imprumuta te la cativa din colegi (numai ca dupa trebuie sa le dai banii inapoi, cred ca stii si tu asta, sau cere i tatalui 10-15 lei la fel si bunicii.Alt ceva nu stiu ce ai putea face pentru ca esti mica si...Succes! La multi ani, mamei!

2 răspunsuri:
| genucu a răspuns:

Pai in urmatoarele feluri: iti pastrezi alocatia...asta inseamna fara sandwichuri la scoala de la magazin ( iti pui de acasa ) dupa aia poti sa faci o vizita bunicilor indepartati, de la tatal tau, frati mai mari si alte rude, poti sa iti vinzi sosetele ( asta nu ) si poti sa strangi ceva $$$. Funda?

| Bianca_7577 a răspuns:

Ce ai putea face... poti sa ii ajuti pe bunicii tai cu diferite servici...sa mergi sa cumperi de la magazin ceva si restul il poti pastra tu, ai putea sa inveti sa faci ceva.gen handmade, sunt multe fete de varsta ta care fac asta si castiga bani destui.da oricum nu trebuie sa ii cumperi ceva foarte scump.e de ajuns o mica atentie si pentru ea(mama ta) va fi de ajuns, ai sa vezi big grin