| liceu a întrebat:

Ce-i pot face cainelui meu (talie mica) care si.a intors unghia(cea laterala pe care nu calca). Unghile din fata ii sunt mici pentru ca i se tocesc si nu are probleme, dar cele 2 din lateral i-au crescut foarte mult (e vina mea ca nu i le-am taiat) si azi s.a muscat cred de unghie pana si.a intors-o si i-a curs mult sange. I.am dat cu spirt si cu inca o substana pentru a nu se infecta dar nu stiu ce sa mai fac. trebuie taiata sau smulsa? La veterinar pot abia peste 2 zile sa merg pentru ca e inchis dar oricum nu stiu ce i.ar putea face pentru ca, cainele nu ar sta sa i se umble la labuta. Un sfat, va rog

1 răspuns:
| AndreeeDeea a răspuns:

Eu zic să nu umbli la labuta ca să nu-ti faci ceva din greșeală. Mai bine ai grijă să nu se mai lovească până mergi cu el la veterinar, iar apoi ai grijă sa-i tai unghiuțele regulat.
Mult succes și nu-ti facă griji! laughing