| fentyy a întrebat:

Cainele meu (caniche) tocmai a fost muscat de unul de talie mai mare, vaccinat. Nu a fost muscat rau ci doar a apucat sa-ti bage un colt in capul cainelui, la spate, chiar deasupra cefei. Nu stiu ce sa fac! are o mica gaura si am dat cu baneocin acolo. Cainele nu plange, nu are nici-o treaba ci chiar e in "pielea" lui. Credeti ca e ok si nu e nimic grav? Am nevoie de o parere urgent si va rog nu ma panicati cu "mergi urgent la veterinar" sad

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu are nimic, saliva cainilor are mai multe proprietati decat sa faca vreun rau.Si cainele meu a fost muscat de altul mai mare de pe strada de ureche(saracul chiar a ramas fara jumate din ureche sad ), dar s-a facut bine si rana s-a inchis dupa cateva zile...serios,pentru o mica rana nu ai de ce sa-ti faci griji.

1 răspuns:
| TheStory a răspuns:

Niciodata nu poti fi sigur, eu zic sa consulte un medic cainele tau.