| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

S-a lovit ieri cainele meu la labuta (cred ca la unghia din lateral) si i-a curs putin sange... Ce pot sa fac? Daca ii ating unghia scheauna!

Răspuns Câştigător
| deutssa1 a răspuns:

Pai tot ce poti sa-i faci este sa il duci la veterinar, daca zici ca il doare asa de rau! sper ca ti-am fost de ajutor, FUNDA? te roogpuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| lifeisperfekt a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l duci la un veterinar, insa eu as spune sa te uiti cu atentie unde este rana sa-i pui rivanol si unguent(normal...de care folosesc di oameniii-pentru ca nu are nimic este bun si la animale...si eu ii pun catelusului meu cand se ranesye)si dupa ce i-ai pus trebuie sa-i pansezi,incearca sa-i pansezi cat mai bine pentru ca sa nu intre microbit, pentru ca se poate infecta si atunci nu este bine. Daca nu reusesti nu este neaparata nevoie sa-l duci la veterinar, ai putea macar sa suni si sa intrebi ce este de facut happy.Eu sper din suflet sa se faca bine si sper ca te-am ajutat happy

| kissyou a răspuns:

Depinde cat de rau este lovit...dar se poate infecta, mai bine il duci la veterinar si stie el ce sa ii faca:*

| ღĄиÐяeeαღ a răspuns:

Cel mai bine e sa-l duci la veterinar! happy