| Daniel9 a întrebat:

Ce inseamna caine cu Pedigree? Cine nu stie va rog sa nu raspundeti happy

8 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Caine cu mostenire genetica foarte buna, cu parintii campioni, foarte sanatosi, cu parintii de rasa pura etc

| florin1979 a răspuns:

Adica un caine a carui inaintasi au fost caini de rasa pura(mama tata bunicii lui daca vrei). deci arborele genealogic al catelului dovedeste ca inaintasii lui au fost caini de rasa 100%

| BoOoMbOnik a răspuns:

Inseamna un caine care este rasfatat de stapanul sau : adica are haine dinalea speciale pentru cani si pedigree adica pedigree se numeste mancarea aceea speciala pentru caini cred ca ai auzit pe l tv l reclamee sau prin magazine. Funda? te rog. mersi

| rafaell a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

laughing)Asa credeam si eu pe la 10ani

| BoOoMbOnik a răspuns (pentru rafaell):

Foarte bine, INTELIGENTULE!

| caractere a răspuns:

Pedigriul se refera la arborele genealogic al cainelui. Adica i se cunosc minim parintii, acestia fiind inregistrati in asociatii chinologice. Document care atesta originea si rasa.

| leea99 a răspuns:

Daca are pedigree inseamna ca este de rasa.

| DiaMarB a răspuns:

Un caine cu pedigree este un caine caruia i se cunosc stramosii - e un catel ca toti ceilalti, insa unul pentru care ai hartii doveditoare ca apartine rasei careia ar trebui sa ii apartina
http://www.romaniaboxerclub.ro/index.php?id=203