| ReyIzInsane a întrebat:

Ce inseamna daca un caine are pedigree? Ce este asta?

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Este actul care atesta autenticitatea rasei sale.

6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Eu înțeleg că respectivul câine este hrănit cu Pedigree. Pedigree este o hrană foarte bună pentru câini sau chiar și pisici.

| LaLaura a răspuns:

Bună
Câine cu pedigree nu are nicio legătura cu firma de mâncare pentru câine "Pedigree". Câine cu pedigree înseamna câine cu rasă pură. De exemplu un câine pechinez, mama, tata, pechinez, bunica, bunicu, pechinez, etc (arbore genealogic trebuie să fie pur fără corcitură). Dacă câinele este pechinez ( de la mamă) cu șoricar (de la tată), nu mai este un câine cu pedigree, ci un câine corcit, corcitură.
Câinele cu pedigree este ales de obicei la concursurile canine, unde se acceptă doar rase pure, ori pentru împerechere ( câine de aceiași rasă)

| Karinakari99 a răspuns:

Prin "un câine are Pedigree" vrea să spună că acel câine mănâncă sau este hrănit doar cu Pedigree.

| DutzyX a răspuns:

Sa aiba in documente arborele familiei, astfel demonstrand ca este rasa pura.
O zi frumoasa!

| Sleeper a răspuns:

Pedigree garanteaza rasa cainelui. Daca un caine are pedigree, inseamna ca respecta standardele rasei respective. Daca amandoi parinti au pedigree, si puiul are pedigree.

FUNDA?