| Eastwood a întrebat:

am si eu o intrebare. Ce inseamna pedigree, cand cumperi un caine scrie ca printii au pedigree. adica?

Răspuns Câştigător
| Ionucaaa a răspuns:

Înseamnă că are nişte acte de origine, şi că părinţii lui sunt rasă pură. Pedigree-ul, pe langa faptul ca reprezinta unica dovada ca animalul apartine unei anumite rase, este actul care atesta genealogia acestuia si care ofera, astfel, celui interesat informatii pretioase despre bagajul genetic al pisicii. Funda?

| ARF a răspuns (pentru Ionucaaa):

Stii, fara suparare, dar este prostesc sa pui,, Funda?,, dupa fiecare raspuns straight face Am invatat-o pe pielea mea, si am primit si cateva reprosuri. Nu fa ca mine straight face

| Ionucaaa a răspuns (pentru ARF):

OK, nu pun "funda" cand cel care întreabă nu zice nimic de fundă. Dar dacă el zice, care e problema. Din moment ce el o spune, nu trebuie să primească nimeni nici un fel de comentarii din astea.winking

| DiaMarB a răspuns (pentru Ionucaaa):

Corect, insa aici e vorba despre catei. Principiile sint aceleasi insa. Dar, daca un catel are pedigree si nu este dus in expozitii, puii lui nu vor avea pedigree pentru ca nu a obtinut dreptul de monta (care se obtine numai in urma arbitrajului intr-o expozitie)

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ARF a răspuns:

Pedigree-ul inseamna ca, acei caini, sunt de rasa pura si ca provin din linii sigure din punct de vedere al rasei respective happy

| DiaMarB a răspuns:

Uite aici raspunsurile la intrebarile tale
http://www.romaniaboxerclub.ro/index.php?id=203