| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Ce parere aveti despre eutanasierea cainilor comunitari?

29 răspunsuri:
| Rush a răspuns:

Complet impotriva.

| Infraverde a răspuns:

Castraţi-mă, castraţi-mă, ta na na...

| petrica1111 a răspuns:

Este o idee foarte buna.eu inca nu stiu ce mai asteapta autoritatile...sunt foarte multi si nu e nimic inuman sau animalic, brutal etc in acest lucru.eu sun ca e un lucru bun.

| shadovv a răspuns:

Cainii nu au ce cauta in orase! Sunt semn al dezechilibrului socio-politic cu privire la patrie! Nu mi pasa prin ce mod se elibereaza strada de caini atat timp cat nu le provoaca suferinte. Eutanasierea (chestia cu seringa nu?) dupa parerea mea nu este "rea" din punct de vedere etic insa se poate si mai bine.

| mona a răspuns:

Poate sa ma judece toata lumea daca ei cred ca au acest drept dar parerea mea despre eutanasiere supara pe multi...ma bucur si as vrea sa dispara toti maidanezii din Romania, mai pe scurt, sunt de acord cu eutanasierea

| DeliaMarius a răspuns:

Sunt niste criminali cei ce au luat acea decizie de a fi eutanasiati cateii. Sa li se intample si lor la fel!

| DeathTheKid a răspuns:

Trebuie sa nu ai inima sa fii de acord cu asa ceva... daca oamenii ar incepe sa fie eutanasiati pentru ca, cativa dintre ei au facut tampenii vi s-ar parea normal?

| IMC90 a răspuns:

Eu unu sunt impotriva. De altfel am mai avut cateva posturi in care am precizat chestia asta (unele din ele chiar in seara aceasta). Am dat si cateva motive pentru care nu consider eutanasierea ca fiind o metoda potrivita din nici un punct de vedere. Probabil cineva din guvern se ocupa sau este lacheul cuiva care se ocupa cu distributia vaccinurilor de eutanasiere si deci trebuie sa-si umple portofelul pe banii publici, sa faca 2-3 vile la nepoti (ca el are deja probabil) si apoi sa astepte un nou proiect de legi.

| Eღilia62 a răspuns:

Eu prefer sterilizarea lor, dar am auzit ca deja s-a dat legea cu eutanasierea.Pacat!

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Desi sunt iubitor de animale, sunt de acord cu eutanasierea lor.Mi'e mila de unii caini ai strazii care chiar arata afectiune fata de orice om, dar chiar nu merita sa moara oamenii din cauza altor caini.Castrarea lor nu e o solutie,fie ca'i castreaza,fie ca nu'i castreaza,tot vor fi multi! Eutanasierea e o solutie buna, iar cu timpul vor incepe sa dispara "vagabonzii".Iar pentru babele care spun ca in alte tari nu se procedeaza asa, ci se castreaza.Bine,mai.Sunt de acord.Dar in marile orase din alte tari sunt doar cateva zeci, nu cateva zeci de mii cum sunt la noi.

| BaiatulDePeTPU a răspuns (pentru IMC90):

Ia'i tu acasa.

| fetitaCUPiscoturile explică:

Ma bucur ca sunt si oameni care sunt de acord cu eutanasierea, as fi crezut ca toti sunteti incuiati la minte.

Legea spune ceva de genul, cine nu vrea sa fie eutanasit cainele de la bloc sa-l ia in casa, daca tot tine la el.
Nu are nimeni nimic impotriva animalelelor de casa, da suntem multi iubitori de animale, dar asta nu are nicio treaba cu animalele vagaboante. Poate voi nu stiti ce inseamna sa fii sfasiat de un caine maidanez, si pana nu o sa o patiti vorbiti ca prostii ca e inuman sa eutanasiezi un caine.

O mucatura de caine chiar si tratata nu trece mai repede de 3-4 luni. Pt cei care sunt impotriva sa va dea domnu sa fiti sfasiat de caini maidanezi, doar asa o sa coborati si voi cu picioarele pe pamant.

| IMC90 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Nu sunt frumoase urarile tale si oricum nu exista Domnu' asa ca nu ma simt amenintat laughing
La fel si in cazul oamenilor : sunt impotriva eutanasierii (care se practica inca in America) din simplu motiv ca nu avem dreptul sa luam viata cuiva. Nu fiindca nu ne lasa doamne-doamne ci fiindca asa mi se pare normal, firesc, matur, si cum mai vrei tu sa-i spui.
Pentru mine, oamenii nu sunt cu nimic diferiti fata de animale (marea majoritate desigur). Toti au rolul lor in lantul trofic.

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru IMC90):

Ce-ar fi sa populam orasele cu lupi, care sa fie protejati de lege sa nu avem voie sa-i atacam. Ti s-ar parea normal? Spune-mi ai fost muscat de vreun caone pana acum?

Cat despre oameni eutanasiati sunt total de acord. Sa nu crezi ca oamenii aia care sunt condamnati la asemenea cruzime sunt niste modele de urmat in viata. Sunt niste scursuri care cu siguranta au laut viata altor oameni. Ce parere ai despre pedofili sa-i felicitam si sa le dam o medalie de onoare sau sa-i eutanasiem?

| IMC90 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Faptul ca o persoana X, considera ca are dreptul de a decide asupra vietii mi se pare un lucru abject. Se pot strange toti cainii si trimite in alta parte. Sau dusi la adapost. Dar cum afacerea cu statul trebuie facuta (ca doar d-aia ne-am luptat sa ajungem la putere) nu mai bine ne umplem buzunarele din vanzari si distriburi vaccinuri? Urmez si eu modelul tau : Devalizatorilor ar trebui sa le dam o medalie dupa parerea ta? Sau lasa ca ne plimba in masini de lux si ne umplu buzunarele (aici ma refer la parasute) si deci fac un lucru bun cu banii furati de la mine care stau sa muncesc 8 ore pe zi si platesc taxe si impozite...

| IMC90 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Hai sa scapam noi de persoanele care fac rau cu adevarat tarii si apoi sa ne legam de nimicuri.

| fetitaCUPiscoturile explică:

Corect, nu stiu ce se ataca toti, nu a zis nimeni nimic ca nu ai voie sa ai caine, sau ca vine si ti-l omoara, problema s-a pus legat de caini comunitari care baga atatia oameni in spital in fiecare zi.

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru IMC90):

Pana acum daca ai fost atent, s-a incercat castrarea lor care a costat foarte multi bani, poate de 5 ori mai mult si nu s-a ajuns la niciun randament, cainii sau inmultit si mai mult. Orice s-ar face tot se cheltuie bani dar in felul asta numarul lor va scadea considerabil.

Eu as fi de acord si cu eutanaseirea tiganilor, dar asa ceva in secolul nostru ramane doar un vis frumos!

| Bendes a răspuns:

Eutanasiere sau castrarea duc exact la acelasi rezultat disparitia maidanezilor... Ganditi si voi ma rog prostia este ceva comun la roman! Avand in vedere... acum depinde eutanasierea este moarte rapida fara durere, iar rezultatul este vazut imediat pe langa castrare este muult mai buna si mai ieftina din cate am inteles pe langa castrare car este mai costisitoare si dureaza mai mult sa isi faca,, efectul''! Castrare sau eutanasiere? Eu aleg eutanasiere moarte rapida fara durere vai de capu vostru cu animalele voastre atat cat timp nu il chinui si moare instant fara sa simta nimic, pe mine nu ma deranjeaza cu nimic! Tu ce ai prefera sa fii mutilat/a de un catel sau sa fie castrat/eutanasiat?

| IMC90 a răspuns (pentru Bendes):

Vai de capul tau cu exprimarea ta... Asa e daca ai facut romana cu femeia de servici.
Spune-mi si mie ce intelegi tu din ce ai spus : ''Avand in vedere... acum depinde eutanasierea este moarte rapida fara durere, iar rezultatul este vazut imediat pe langa castrare este muult mai buna si mai ieftina din cate am inteles ''

| DeathTheKid a răspuns:

Voi nu aveti pic de inima, de creier ce sa mai zic...cum puteti sa fiti de acord cu asta? cine ne da noua dreptul sa le luam lor viata? ohh, animalelorstraight face

| MMihai a răspuns:

Sub aspect religios, ar trebui teoretic, să nu fim de acord cu eutanasierea câinilor " comunitari", că și câinii au suflet.

Dar, în condițiile unei societăți incapabile să asigure oamenilor un minim necesar,
cheltuirea și irosirea, de resurse limitate, total aiurea,
cu aceste animale inutile, și periculoase,
devine în opinia mea, o gândire de ființe handicapate mintal.//
gândirea unor oameni, care nu au mine.
Așa și gândacii și puricii și ploșnițele și țânțarii și muștele și etc au suflet, dar nici măcar așa zișii iubitori de animale, nu vor multiplicarea acestor ființe, în dușmănie / în neștire.

Deci sunt și voi fii pentru eutanasierea, câinilor " comunitari ".

Terminologia câini " comunitari" este o gândire bolnavă, în sine, că nici o comunitate de oameni, nu are nevoie de acești câini.

Cei care îmi vor spune de câinii " comunitari" de voi recomanda să facă la ei acasă, crescătorii de gândaci de bucătărie, că și ăștia au suflet și sunt cu mult mai puțin periculoși, decât câini comunitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine o sa scoata legea sa ne omoare si pe noi sa ramana numai ei la putere! Eutanasiati ar trebui cei din fruntea guvernului! In loc sa caute solutii, sa incerce sa salveze si ei bietele vietuitoare, hop moartea, ca asta e solutia la toate problemele noastre, nu? Doar in Romania vezi asa ceva si stiu ca nu sunt multe locuri in adaposturi si ca nu pot fi adapostiti toti cainii, dar de fapt ei ar avea nevoie de un stapan! Cat despre problema hranirii cainilor maidanezi : mai bine arunca sutele de resturi anuale de la restaurante decat sa le dea cainilor...azi - liber la eutanasiat cainii; maine - liber la eutanasiat noi ceilalti. Am vazut pe FB poza cu cainele care isi pazeste stapanul chiar si dupa moarte. Mai are rost sa spun ceva? Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca Boc si Basescuau hotarat sa ucida o asemenea fiinta -atat stim si noi : sa impuscam, cum s-a intamplat si cu ursii gunoieri! Sa se puna ei, cei care au aprobat asta, in locul bietelor animale, sa vedem daca mai au aceeasi parere despre ele.Si ce sunteti voi, Dumnezeu? Aici nu vorbim despre felul cum trebuie sa moara, ci despre moarte insusi! Adevarul e ca doar in Romania vezi asa ceva, atat lipsa de morala si constiinta. Si era cineva care zicea ca ii pasa doar de cainele lui! Uite asa ne pasa noua de toti cainii, ca noi avem inima si suflet; si daca tot credeti ca suntem asa de incuiati la minte, mai informati-va si voi!
http://www.facebook.com/....../photo.php

Ca mai sunt unii care reactioneaza la suferinta unui sufletel!

Răspuns utilizator avertizat
| RuXxu a răspuns:

Mi se pare cea mai proasta idee... ar trebui facute adaposturi pentru animale sh sterizilati... nu eutanasiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care vreti sa eutanasiati cainii sunteti foarte, foarte prosti.laughing
Voi nu intelegeti ca nu puteti inlatura tot pericolul din jurul vostru?
De ce sa nu,, eutanasiem'' si masinile care fac sute de mi de victime zilnic si pe deasupra mai si polueaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FetitaCUPiscoturile sa-mi sug* **** si tu si maicata.
Incuiata la minte esti tu fetita proasta, ca auzi la stiri,, copil sfasiat de besti sangeroase'', dar nu da ca de fapt copilul a mers la caine si l-a lovitwinking, si ce pizd* masii cauta copilul ala nesupravegheat de parinti? Intrebarea asta ti-o pui? Nu tu ti-o pui doar cu smecherii.
Stiai ca 33.000 de Romanii mor anual din cauza bolilor rezultatea in urma fumatului? De ce nu se interzic? Pentru ca nu mai poti tu sa-ti bagi tigara in pizd*.
Ai hranit vreodata un caine sa se obisnuiasca cu tine sa nu te mai latre? NU gandire de taran,, omoratii omoratii''.
De ce sa nu astupam si toate raurile din lume ca sa nu cada copilul sa se inece?

,, Legea spune ceva de genul, cine nu vrea sa fie eutanasit cainele de la bloc sa-l ia in casa, daca tot tine la el.''
Esti foarte foarte proasta, legea spune clar Lovirea, maltratarea si uciderea cainilor maidanezi se pedepseste cu inchisoare''.
Asa ca nu mai baga de la tine curvulito. Crezi ca legea are legatura cu daca tine sau nu la el sa-l ia acasa? Esti mult prea proasta.
,, Pt cei care sunt impotriva sa va dea domnu sa fiti sfasiat de caini maidanezi, doar asa o sa coborati si voi cu picioarele pe pamant.''
Eu nu am fost muscat si nici nu o sa fiu muscat de cainii maidanezi fiindca le dau mancare + un caine nu te poate sfasiawinking sa fim seriosi te musca de picior si pleaca.
Cainii nu au ce cauta in orase? Da care a fost primul orasele sau pamantul? Dumnezeu a creeat mai intai animalelewinking si nu scrie nicaieri ca animalul este inferior fata de om. Pamantul a fost facut pentru amandoi sa traiasca in pace.
Tu curv* penala stiai ca anual mor maxim intre zece si 20 de oameni din cauza cainilor maidanezi si 5.000 din cauza masinilor?
Uita-te fa naiba la tine ca-ti atarna tatele pe jos de-ti cad din sutien, esti in calduri dracu.O catea ca tine nu merita sa traiasca.
Daca unii oameni ucid asta inseamna ca toti oamenii trebuie ucisi?
Dreptul la viata este singurul drept care nu ti-l poate lua nimeniwinking, nimeni nu are dreptul sa ia viata sau sa-si ia singur viata, Dumnezeu iti da viata Dumnezeu ti-o ia.
Inca ceva BaiatulDePeTPU, esti prost, poti iubi ceva si sa-i vrei moarte? esti prost!
Si la faza cu iai tu acasa, da ii iau eu acasa am 4 caini.
fetitaCUPiscoturile vezi-ti tu de treaba ta ca ai eutanasiat limba romana cu totul!
Si oamenii se omoare intre ei da-mi un motiv foarte bun sa nu vin acum la tine si sa nu te jupoi de vie sa ma pis pe cadavrul tau si sa ii fac lu maicata mancare.
Complet impotriva eutanasierii cainilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt complet de acord cu IMC90, fetitacupiscoturile, nu poti hotara tu ce vrei sa faci cu viata cuiva.
Da nah ai marimea la sutien mai mare de 10 ori decat IQ-ul.

| Alina_Liana_1999 a răspuns:

Eu sunt impotriva adica ganditi-va la bietii caini
eu am gasit doi catei de 1 luna a doua zi nu mai erau. Acuma nici macar nu mai gasesti un catelus mic nu mai gasesti. Dar pisicile le lasa. Pai ce facem in privinta asta NIMIC exact.