| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot folosi ca rol anestezic pentru cuparea urechilor la caini?
vreau sa i le cupez eu,insa nu am cu ce sa fac anestezie? ma gandeam la pastile de adormit,oare simte durerea, se va trezii? voi ce ziceti?
P.S. unii mi-au recomandat bauturi alcoolice laughing)suna aiurea.o merge?

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Doamne,saracul caine, nu vreau sa stiu ce o sa iasa. Du-l frate la medic, daca nu ai bani de ce ti-ai mai luat caine? Cu toate astea, nu banii conteaza ci medicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti sanatos la cap? cum sa-i administrezi la animal pastile de adormit? mergi cu el la veterinar ca cine stie ce nerv ai atingi. De ce vrei sa-ti bati joc de el?

| karsivan a răspuns:

Cuparea urechilor este interzisa, ceea ce vrei tu sa faci acasa este o barbarie fara margini.

| westie21 a răspuns:

Te.ai gandit putin ca daca fac plangere la politie si sesizez protectia animalelor platesti o mega amenda? cuparea este ilegala. citeste legile.

| skrtelmrs a răspuns (pentru westie21):

Daca ghicesti unde stau, poti facewinking
stiam de legea asta
dar, sa stii ca altii calca o gramada de legi si n`au nimic.dc s-ar lua de mine ca tai urchile la caine?
legea este facuta ca sa taca asa zisii "iubitori de animale" si sa fim in conformitate cu legile ue.

| westie21 a răspuns (pentru skrtelmrs):

Nu ma intereseaza unde stai. da sa stii ca nu e asa greu sa iti gasesc adresa, mai ales daca ma iau dupa ip.winking