| RazvanSmile a întrebat:

[Ce rasa de caine imi sugerati?thinking Dar sa nu fie rasa mica pentru ca sunt inalt si ar fi amuzant sa am in lesa un pufulete laughing
P.S. Stau intr-un apartament cu 3 camera (foarte mari).

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Buna
Iti recomand o rasa de caine medie adica nici pufulete nici OMG! CE E ASTA? laughing

Shar-pei catel cu pielea lasata
Bull-terrier botic de porc
Un caine lup daca vrei unul mare
Husky cel mai sweet
Pitbull rautate mica
Rotwailler adorabil :X
Un ciobanesc daca vrei sa fie dragastos
Un dalmatian daca te plictisesti ii poti numara petele.
Labrador\Golden Retriever sunt draguti, afectuosi si frumosi.
Un collie daca vrei sa intorci priviri smug
Boxer daca vrei sa fi protejat
Ogar, catel de vanatoare priceput.
Amstaff un catel foarte iubitor
Bulldog afectuos jucaus si iubitor ca in totdeauna.
Chow Chow un catel cu limba albastra\mov care e extraterestru de dragut :X
Doberman pentru protectie
Fox Terrier un catel bland
Samoyed un catel pupacios si jucaus
Saint Bernard, un catel care vrea sa aiba ca prieten o lume intreaga.

Cam astea mi-au trecut prin minte big grin Funda puppy dog eyes?

| RazvanSmile explică (pentru KinderBeeeib):

NORMAL CA FUNDA! laughing Dar din toate astea tu pe care mi l-ai recomanda cel mai mult? si nici sa fie foarte scump ca asa strang banii la iarna laughing

12 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Ai putea sa-ti iei un labrador sau golden retriever,caci sunt foarte prietenosi si energici. Daca vrei ceva mai lenes si mai linistit,poti sa-ti iei un chow-chow[parosuuuu :X si eu am asa] sau un shar-pei.
Un bulldog francez[stiu ca e cam micut,dar merge]sau buldog englez,caci ii va speria pe unii laughing
Un doberman,sau daca vrei o gigantoza poti sa iei un Dog German[Arlechin numit de unele persoane,desi arlechin este specia de Dog German care este alb cu pete negre] laughing xD
Un dalmatian ar fi foarte ok, este si jucaus, linistit uneori, nu lasa par, si nici nu este gigant big grin
Bafta la gasirea unui "pufulete"[desi stiu ca nu vrei un pufulete] laughing

| viotedy a răspuns:

Boxer-e dragut,te apara, isi da si viata pentru tine, e jucaus, nu e pufulete, ai ce duce in lesa...

| PiTbuLuL a răspuns:

Sall eu am 2 pitbuli americani terrieri si rottweiler talie mare.Ti le-as recomanda dar avand in vedere nu sunt rase pentru bloc iti recomand un prichinez stiu ca nu-ti place dar rase mari sau medi nu prea poti find energice cand esti plecat vor distruge toata casa de plictiseala.Stiu asta din propria experienta cand erau mici pitbuli si rottweileru i-am luat cand era iarna si noa imi era mila de ei si ii tineam intr-o camera pana dimineata tot draperiile, flori, rodeau cabluri, patu il distrugea deci dezastru.Si nu iti recomand rasele pe care le am daca esti la primul caini find caini cu caracter puternic

| m2704 a răspuns:

Iti recomand o rasa cu parul scurt cum ar fi shar-pei, labrador cu parul scurt, pitbull.

| AlleAlllexandra a răspuns:

Eu iti recomand Ciobanesc -de Asia centrala
-de Bucovina
-Caucazian.
Am toate trei genurile de ciobanestii si sunt extrem de prietenosi, mai ales bucovineanul si asiaticul. Dar atentie, sunt agresivi cu hotii, si foarte gelosi! Pe strada trebuie sa aiba chestie de aia la bot. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymous112 a răspuns:

Husky este mai prietenos. Sta langa tine mai tot timpul. Daca cumperi Husky cumpara-l pui. Sa il cresti dupa bunul tau plac.

| gabytzzaLOVE a răspuns:

Eu as spune husky sau malamut de alaska

| VaNNNeSa a răspuns:

Salut ia un beagle este mediu si este frumusel, pooti sa iei un husky care este foarte mare, daca nu poti un labrador el este mare dar nu foarte mult.
Bafta!