| RazvanSmile a întrebat:

As vrea sa-mi iau un caine si m-am gandit la un boxer.Voi ce ma safatuiti? happy Am 14 ani si sunt inalt si nu mi-ar sta bine cu un bichon in lesa laughing
P.S. Stau intr-un apartament mare(3 camere-2 balcoane)

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Te-ai gandit foarte bine.nu vei regreta.dar sa-l studiezi bine sa fie exemplar corect.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

E agresiv?thinking Daca ies cu el afara trebuie sa aiba botnita? Distruge casa daca e lasat singur 4-5 ore?

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Orice caine poate fi sau nu agresiv.cum il inveti de mic. daca vine in contact cu oamenii nu creste agresiv. oricum o sa te apare pe tine si casa ta din instinct, eu il lasam in masina sa pazeasca nu se apropia nimeni, fara prea mult dresaj.e bun pentru apartament ca nu latra mult ca alte rase.eu il purtam cu botnita ca era rau.am avut si catele care nu necesitau botnita.cand e mare nu distruge nimic, dar cat e pui, ca orice catel, mai roade, dar daca are jucarii le roade pe ele.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Sa inteleg ca atunci cand vom avea musafiri va sari la ei? thinking

| viotedy a răspuns (pentru RazvanSmile):

Nu am zis ca daca socializeaza de mic nu ai nici o problema.asta e valabil la orice rasa.eu am acum al 7-lea boxer si din toti doar unul era foarte rau, ca asa am vrut eu sa fie.acum am unul de 4 luni.

9 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Nu judeca o carte dupa o coperta!
Putem spune asta si in cazul cainilor, nu? Oricum, daca crezi ca esti destul de matur pentru un Boxer, eu iti urez succes.

| viotedy a răspuns:

Daca vrei catea este una frumusica la Cluj, tigrata.

| RazvanSmile explică (pentru viotedy):

Sunt din Hunedoara.Cat de curand o sa merg la veterinari sa intreb daca sunt de adoptat.Un coleg a adoptat unul acum 3 ani happy

| ooolifeoolol a răspuns:

Iti recomand sa-ti iei un kangal.

| anca29 a răspuns:

Imi plac boxerii dar totusi iti recomand un retriever