| anonim_4396 a întrebat:

Cei care aveți pisici, ce le mai dați de mâncare, în afară de bobițe și Whiskas? Eu nu am pisici, dar mi-aș dori anul viitor măcar 3 sau 4.
Fundă.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mancare gătită.

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

E gresit,nu ii mai da gatit,o fi pH-ul sucului gastric al lor mai acid ca al nostru,dar nu pot digera cum trebuie,cu varsta apar probleme de sanatate,ex; tendinta de a se ingrasa si a avea probleme cu membrele din spate.
Pisicile trebuie sa manance carne cruda si organe, nici gatit, nici fiert, nici boabe, exclusiv crud.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Persoanele handicapate nu ar trebui să aibă animale.

| Vikaa a răspuns:

Pisicile mele, 8 la numar, mananca numai carne cruda si organe, nu mananca boabe, conserve si mancare gatita.
Boabele ii deterioreaza blana cu timpul, la 9 luni lasa par cat un husky, dintii li se stramba, muscatura lor va fi una slaba.
Boabele au rolul de a umple burta pisicii, nu de a-i oferii si proteinele necesare. Whiskas e o mancare foarte toxica si nerecomandata.Nu recomand pliculete,bobite si ale mancaruri gatite si fierte,ca n-o ajuta cu nimic,doar o imbolnaveste si ii scurteaza viata.
Mergi pe varianta de crud,o sa le placa viitoarelor tale pisici,carnea cruda mai in sange le activeaza instinctele de vanator, orice soricel sau sobolan ce misca va fi terminat.
Apropo, sa le sterilizezi, daca nu, macar 1 o lasi nesterilizata, dar de preferat pe toate.

| Nonolita a răspuns:

Smântânică. happy

| Marbea a răspuns:

A mea nu mananca decat mancare de pisici si nu de oricare. Mananca pliculete cu carne de la Gourmet, boabe de la Purina, Perfect fit, Dreamies, Felix.
Incearca sa-i dai si mancare de oameni, sunt care mananca, si vezi ce-i place. Mancare de pisici nu-i da mereu de acelasi fel ca si ele ca si oamenii vor diversitate.
Din Carrefour cumpar pentru ca au diversitate.