| JustA88 a întrebat:

Cind tip, cant tare sau vobresc tare pisica mea reactioneaza. Incepe a mieuna des si se apropie de mine, si arata ca ii place intr-un fel. Dar daca tot tipi asa pina la urma te poate musca. Ce inseamna asta?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cand strigi pe cineva, ala vine la tine, dar daca vede ca tipi chiar si atunci cand esti langa el/ea, crede ca esti luda si pleaca. La fel si pisica. De ce urlii/vorbesti tare cand ea e chiar langa tine? Si, in plus, pisicile au un auz mult mai fin decat al nostru. Vrei sa ii spargi timpanele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că o deranjezi. Ea vrea liniște.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

înseamnă cu nu ai voce. nu mai traumatiza pisica, taci.

| JustA88 explică:

De ce trebuie sa jignesti? Eu doar vreau sa stiu daca e ceva normal sau nu ce face pisica mea. Stai chill ca am 4 ani de muzica si am voce mai buna de cit crezi.