| amytzzu2000 a întrebat:

Cine e impotriva gradinei zoologice pentru sanatatea animalelor, veti intelege voi dc.

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Te inteleg de ce gandesti asa,in Romania,nu este o gradina zoologica calumea,in Timisoara sunt conditii josnice, animalele nu au spatiu si mancare suficienta, apa nu este proaspata si alte inconveniente, dar sunt locuri mult mai rele ca acolo. Daca ai merge la una din strainatate(cea mai aproape-Ungaria-nyiregyhaza), sunt sigura ca ti-ai schimbat parerea.Animalele din captivitate traiesc mai mult,au o viata mai buna, dar depinde de conditile unde sunt crescute.
Insa, putem sa ne mandrim, cu adapostul de ursi bruni de la noi din tara, este foarte recunoscut de cunoscatori.Rezervatia din Delta Dunarii este un alt motiv de madrie pentru tara noastra!

| Cezar a răspuns:

Nici eu nu sunt împotriva grădinei zoologice happy "DimLight are dreptate.

| DimLight a răspuns:

Nu-s impotriva gradinilor zoo ci impotriva conditiilor proaste din acestea.

| amytzzu2000 explică:

Tigrul siberian traieste mai mult in libertate(26 ani)captiitate:15