| 10Cty a întrebat:

Credeti ca parintii mei vor fi de acord sa imi cumpere un bichon maltez avand in vedere ca am mai avut un caine (labrador) dar ne-am mutat la bloc si am fost nevoiti sa il damsad? Niste pareri?:-s

Răspuns Câştigător
| Beautyapple a răspuns:

Bichonul Maltez, este un caine care prefera spatiile inchise(blocuri, apartamente), insa nu-ti imagina ca moare daca stai la casa, doar ca e un caine de interior. Daca le explic parintilor tai, ca rezista si in casa, si in bloc(primavara-vara chiar in curte) 100% ti-l vor lua, nu este scump(in jur de 1000ron, fata de cainii gen goldeni 4500 ron, e mai bine.) singura chestie este ca trebuie sa il piepteni de 2-3 ori pe zi, si ca trebuie sa il tunzi(sau la veterinar), si sa ii tai unghiile si sa il speli pe dinti( chiar nu glumesc, am o colega la care am fost si are, si eu l-am spalat pe dinti happy )
Succes, si daca iti iei, ia baiat!

| Beautyapple a răspuns (pentru Beautyapple):

*Explici(ca doar nu vorbesc eu) happy

4 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Am inteles ca acestor caini nu le cade blanita.cred ca nu ar avea dc sa fie impotriva tinand cont ca sunt catei f curati si se pot educa f usor.:*

| abcquiz a răspuns:

Probabil ca da. intreaba-i.

| mihai13_9407 a răspuns:

Nu,deoarece te-ai mutat la bloc parintii nu au incredere in tine ca nu il vei duce afara.Problema este ca ei se sperie ca sa nu faca mizerie in casa.Parerea mea big grin