| tibyforyouforever a întrebat:

Credeti ca saritu pe parapanta este un sport periculos, vreau sa ma las si nu pot, ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Fara indoiala ca este unul dintre sporturile cele mai periculoase. Fiecare saritura poate fi ultima (doamne fereste )sau sa fii nenorocit pe viata. Poate daca te-ai gandi, la modul serios si nu egoist, cata durere sau necaz si povara poti aduce celor dragi'ca poate ti-ai nenoroci tot viitorul, ar ajuta putin. Dar, este adevarat ca, o nenorocire sau un necaz poate sa ti se intample oricand si oriunde!

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Consider ca este un sport foarte periculos chiar daca iti creiaza multe satisfactii, te expui unui risc, si cei care te iubesc te asteapta fara sa stii, cu multa grija.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Mie imi place si ma tenteaza nu am avut ocazia sa sar cu parapanta dar imi doresc tare mult...Nu cred ca este periculos pentru cineva care respecta regulile si care sta bine cu inimatongue Dar trebuie sa te pricepi si acolo nu cred ca cei fricosi au ce cauta acolo. Daca tu crezi ca te-ai plictisit de sarit lasate dar mie mi se pare un sport pentru cei care le place senzatia. Dupa mine tiasi spune sa nu te lasitonguetongue e super tare

Shin
| Shin a răspuns:

Saritul PE parapanta? Adica... cineva o ridica in vant si tu atunci sari pe ea, sau cum? tongue Din cate stiu eu era "Zborul CU parapanta" in niciun caz saritul pe ea tongue Intr-adevar, saritul pe parapanta cred ca e cat se poate de periculos, abia astept sa incerc si varianta asta tongue
Numai bine, Shinwinking

| BabyPink a răspuns:

Este cat de cat periculos.
Apuca'te si tu de alt sport happy

| LORY a răspuns:

Este periculos, dar daca tu esti pasionat si iti place ceea ce faci, nu vad de ce ti-am spune noi ce sa faci. Depinde de tine si de ce vrei tu! Parerea mea...

| DrViorel a răspuns:

Nu este atat de periculos si iti va fi greu sa te lasi datorita adrenalinei pe care o ai, stiu si eu foart bine cum ii, dar oricum sunt multe alte lucruri pe care le poti face in schimb, dar eu zic ca mai bine incerci sa iti reduci nr. de incercari si sa continui, caci crede-ma trebuie sa gasesti ceva chiar bun ca sa umplii golul dupa ce te vei lasa.