| TheTimeKiller a întrebat:

Am 15 ani si inaltimea 1.74. Credeti ca o sa mai cresc pana la 1.90-1.95? Eu vreau sa fac 1.90-1.95. Exista niste exercitii pentru crestere? Sau un sport? Ce sport imi recomandati ca sa cresc?

6 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

In mod normal de dezvolti pana la 18-19 ani.
Acum depinde si de inaltimea parintilor.
In principiu, daca faci baschet sau inot te vei mai inalta.
Bafta!

| RexCuParuCret a răspuns:

De ce ai vrea asa ceva?

| TheTimeKiller explică (pentru RexCuParuCret):

Asa mi-ar place mie sa nu se mai ia nimeni de mine pe motiv ca sunt slab. M-am gandit sa cresc in inaltime dupa sa fac salawinking

| Anaaaaid a răspuns:

Iti recomand baschetul. happy

| wrestrey a răspuns:

Eu iti recomand rugby-ul. De exemplu eu fac de 2 ani si am 15 ani si 1, 84 inaltime

| CBBA a răspuns:

Si eu am tot 15 ani si inaltimea 1.82. Poti practica inotul pentru ca te dezvolta foarte mult si oricum perioada de crestere este pana la 20 de ani.