| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot invata cainele sa doarma in aceeasi camera cu mine pe un covoras langa patul meu si sa faca nevoile afara?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ii arati locul lui de somn impreuna cu o jucarie preferata de-al lui. Pentru a-si face nevoile afara trebuie ca tu sa-ti faci timp de el si rabdare... scoate-l afara la orele diminetii si apoi spre dupa-amiaza/seara... cu toate ca de 2-3 ori pe zi ar trebui sa-l scoti. A mea ma trezea ca la 03-04 dimineata sa o duc afara, cand era somnul mai dulce, apoi am dezvatat-o si s-a invatat cu programul pe care l-am facut eu, dimineata in jur de 10-11 afara timp de jumate-1 ora si apoi seara cand ma intorceam de la munca. In casa doar la inceput cand am adus-o in casa mi-a facut de 2 ori pe covor, am mustrat-o (fara bataie) si de atunci nici vorba de asa ceva. Ca sa mentionez, a mea e adoptata si avea varsta de 1 an jumatate cand am adus-o in noua ei casa.

Succes!

1 răspuns:
| Coquina a răspuns:

Ii zici ca daca nu te asculta nu-l mai duci la curvve.