| tpmșiept a întrebat:

Cum mă pot împrieteni cu perușii mei (o fată și un băiat)

Răspuns Câştigător
| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Este mai greu sa te imprietenesti cu perusii cand sunt pereche. Daca era decat unu era mai usor. Ca sa-i cunosti mai bine si ca sa le afli obiceiurile uite un link util. https://www.toateanimalele.ro/papagali/papagali-perusi/

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai 2 tu nu mai existi pentru ei decat sa le dai mancare. laughing Trebuia sa-i iei cate unu-unu ca asa nu mai au nicio treaba cu tine decat unul cu altul.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Adry05):

Nu este adevarat happy! Cine vrea sa-i demonstrez sa lase un numar de watsap sau un facebook.Am 4 perusi dresati de mine sa faca orice.

| asperger3 a răspuns:

Buna. Am avut si eu.
Du-te la cusca lor, vorbeste-le, alinta-i, mai da-le drumul prin camera dar vezi sa nu ai geamuri deschise sau plante otravitoare, cumpara jucarii.
O sa iei in fiecare luna mancare de perusi si au nevoie de un nisip special.

| UserulAnonim a răspuns:

Pai simplu... nu-i tine in cusca tot timpul, lasa-i sa mai zboare prin casa (cu riscul ca-ti vei mai lua cate un gainat in cap).
Asa macar vor fi deschisi si invatati cu oamenii si vei vedea ca perusii sunt niste animale minunate de companie daca ii tratezi ca atare. happy