| alexandra7199271 a întrebat:

Salut, am o pisica care are purici, daca ii iau o zgarda speciala pentru purici o sa fie buna? eu stau la țara si pisica nu o tin in casa dar vreau sa nu mai aibe purici

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din experienta iti spun ca zgarda aia nu va fi deloc eficace. Cele mai eficiente sunt solutiile tip pipeta, care, in mod evident, sunt si mai scumpe.Insa tind sa cred ca degeaba ii pui daca stai la tara, cel mai probabil va lua iar de la alte animale cu care intra in contact, nu neaparat tot din curtea voastra, ci de la vecini, daca acestia de asemenea au caini sau pisici de care nu se ingrijesc cum trebuie.

| eanadandre a răspuns:

Ii faci o baie iar dupa ii pui zgarda