| stefy1243 a întrebat:

Cum pot sa aduc un caine in casa daca mama mea vrea iar tatal meu nu?

Răspuns Câştigător
| Biutsssaa a răspuns:

Heii Serfcx! Singurul lucru pe care il poti face este sa incerci sa iti convingi tatal. Nu incepe cu linguseli cum ar fi sa-i oferi cadouri, sa-i speli masina sau tot felul de prostii. Doar incearca sa-i spui ca vei avea grija singur de caine, ii vei face curat, ii vei da de mancare in fiecare zi[recomandat de 2-3ori] si de asemenea te vei interesa despre cresterea lui. Eu am un caine, stau la casa si cred ca are toate conditiile necesare cresterii. Unui caine ii trebuie spatiu, si daca de fiecare data cand vii cu el de afara il speli pe labute, nu va mirosi si nici nu va lasa urme. Daca stai intr-un apartament, eu ti-as recomanda un caine de talie mica, este mult mai usor de ingrijit si poate astfel tatal tau va fi de accord.[Din cainii de talie mica eu ti-as recomanda Bichon-ul; indiferent de ce rasa este:Bichon Maltese, Bichon Frise, Bichon Havanesse etc.]. Daca nici asa nu merge, inseamna ca tatal tau pur si simplu nu accepta un catel in casa, probabil are motive intemeiate. Oricum, succes si sper ca ti-am fost de foloshappy

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Mai cresti putin, un caine este o mare responsabilitate!

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Pai incearca sa-l convingi, spune-i avantaje thinking Si daca nu poti, atunci nu poti laughing Tata e sefu!

| ovidiu8msn a răspuns:

Nu aduci un caine in casa. Locul lui este in curte.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Nu sunt deloc de acord cu ce ai spus.
Ai fost educat prost.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Un caine miroase, lasa par si face mizerie. Daca tie iti place ca o locuinta sa fie ca un grajdi, crede-ma ca nu am nimic impotriva.

| 96SeB96 a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Ba daca nu dai un raspuns calumea mai bine nu mai comenta.
auzi la el laughing)...

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Imi pare rau dar daca nu stiai exista o multime de varietati de catei!
De la foarte mic la foarte mare, de la cu blana foarte scurta pana la cu blana mare!
Nu lasa par daca stii sa ai grija de el, si nu miroase daca il speli si ingrijesti!
Nu face mizerie daca il scoti afara!

| ovidiu8msn a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Un caine este un caine. Poti sa ii faci ce vrei.

| polistupaul a răspuns:

Faci tot felul de promisiuni, esti harnic il ajuti..chesti dinaste. Daca nu merge nici asa fa un pact cu maicata:fara sex pana intra cainele in casa.Intr-o saptamana o sa ai cainele pe canapeahappy

| Baschetbalistul_Cosmin_1995 a răspuns:

Eu insist pana ma lasa