| FlyGaster97 a întrebat:

Iubesc foarte mult catelusiisad. Eu stau in apartamentul bunicii mele si nu ma lasa sa iau un cainecrying. Mama mi-a zis ca ea ar vrea, la fel si tatal meu:d... dar au zis ca apartamentul este al bunicii mele si ca nu pot sa aduc un caine acasa pentru ca ei nu-i placstraight face. Ce sfat imi daticrying? Cel mai bun sfat primeste funditakiss

Răspuns Câştigător
| R3sPeCt a răspuns:

Incearca sa iti convingi bunica! spune-i cat de important e pentru tine acest lucru si cat de mult iti doresti un catelusi, fi sincera si cred ca bunica ta o sa inteleaga! daca nu ii plac caini mari spune-i ca, cumperi un catelusi micutz...succes

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun sfat?
Ori ai putere de convingere ori renunți, pentru moment, la idee!
Pa, pa.

| NoNameJunior a răspuns:

Hei.spune-i bunicii tale ca vei avea numai tu grija de el si il vei invata sa nu faca prostii.

| KirigayaKirito a răspuns:

Hai sa iti dau eu un truc care m-a ajutat sa aduc o pisica acasa!winking. Urmeaza sfatul cu atentie.Prima zi nu manca nimic iar daca te intreaba bunica ta de ce ii zici ca esti fff trista.Nu ii zici de ce, doar ca esti trista! Apoi incepe sa desenezi multe desene cu catelusi! Nu trebuie sa fie reusite.Fa si una cu tine cu o lacrima pe obraz si cu un catelus iar intre voi in zid.Imprastiele prin camera ta, pe la bucatarie, chiar si la buni in camera unu. Apoi noaptea, roaga-te la Domnul ca vrei un catelus, ca esti trista si buni nu te lasa, si chestii din astea! Fa in asa fel in cat bunica ta sa te auda sau sa fie in camera! Apoi daca ai un catelus de plus stai cu el toata ziua in brate si spune-i CE NU AS DA SA FI REAL! Vezi sa te auda bunica ta.Fa chestii din astea ca sa isi dea seama ca esti trista! Incearca sa nu iesi pe afara si sa ii spui ca esti prea suparata.winking Bafta! Sper ca te-am ajutat! FUNDA? plzzbig grin

| Blasam a răspuns:

Parerea mea este sa faci ceva sa o convinga cum ar fi.CEi place bunicii tale? Petrece o gramada de timp cu ea ajut-o apoi spune-i ca daca tear lasa sa iei un catelus as avea grisa de el si nu tiar provoca probleme.Cam atata crd eu... Funda?big grinbig grinbig grin

| Blasam a răspuns:

1.Ai putea sa petreci mult timp cu ea apoi sa ii spui ca daca ai avea un caine mic micut ai avea grija de el tota ziua si nu iar face probeleme si sa ii mai spui ca il vei dresa
2. POate poti sa ii faci o surpriza un mic dejun
3.O poti ajuta la treburi mai grele
4.Sau cum fac eu ii dau dreptate o ascult...

| Ksuparata a răspuns:

Pai poti sa iti iei un catel cand e sa te muti altundeva sau cand doamne fereste moare bunica tastraight face(doamne fereste)Alt sfat nu stiu sa iti dau.Sorykiss